DPTG skarży się na TP także w Niemczech

Po Holandii i Wielkiej Brytanii duńska firma [b]DPTG[/b] (część grupy [b]GN Store Nord[/b]) wszczęła postępowanie przeciwko [b]Telekomunikacji Polskiej[/b] także w Niemczech. Tak wynika z dzisiejszego komunikatu giełdowego GN Store Nord.

– Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, będziemy starali się odnaleźć, a potem zamrozić pieniądze przekazywane przez tutejszych operatorów Telekomunikacji Polskiej z tytułu rozliczeń roamingowych i hurtowej wymiany ruchu – informuje [b]Mikkel Danvold[/b], odpowiedzialny za relacje inwestorskie GN Store Nord.

[b]Najwięcej międzynarodowego ruchu napływa do Polski z Niemiec i Wielkiej Brytanii (tam DPTG pozew już złożyła), czyli z krajów, gdzie znajdują się duże skupiska Polaków.[/b] Niemcy są także jednym z największych węzłów telekomunikacyjnych w Europie. Transakcje hurtowe prowadzi tam większość dużych operatorów telekomunikacyjnych. [b]Kolejnym wielkim partnerem polskich operatorów są sieci telekomunikacyjne w Stanach Zjednoczonych, nieco mniejszym Irlandia. W tych dwóch krajach także można się spodziewać pozwów DPTG.[/b]

DPTG próbuje w ten sposób zmusić TP do zapłaty blisko 1,6 mld zł, które na rzecz Duńczyków zasądził w ubiegłym roku Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu, rozstrzygając spór ciągnący się od ponad 10 lat. TP wystąpiła do powszechnego sądu austriackiego o uchylenie decyzji Trybunału z przyczyn proceduralnych. Uważa jednak przede wszystkim, że roszczenie DPTG jest bezzasadne merytorycznie.

Spółki spierają się o rozliczenia dotyczące sieci światłowodowej wybudowanej przez DPTG dla [b]Polskiej Poczty Telegrafu i Telefonu[/b], prawnego poprzednika TP w latachh 1991-1993. Trybunał rozstrzygnął na razie I fazę sporu. W postępowaniu dotyczącym fazy II, DPTG dochodzi o kolejne 1,2 mld zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Narkotykowy diler” poczeka na św. Mikołaja

Jeszcze w tym roku na platformę Steam trafi kontrowersyjna produkcja autorstwa Movie Games. Premierę ...

Niemka wygrała z polskim e-sklepem. Zwrot mimo pomyłki w adresie

Mała pomyłka w adresowaniu przesyłki doprowadziła do bólu głowy niemiecką klientkę polskiego sklepu internetowego. ...

Najnowszy hit w biznesie: nadciągają chmury hybrydowe

Rozwiązania typu cloud upowszechniają się. Tempo rozwoju jeszcze przyspieszy dzięki modelom hybrydowym. Taka elastyczność ...

Zysk Samsunga niższy o ponad połowę. Co się dzieje?

W drugim kwartale zysk operacyjny największego na świecie producenta smartfonów i dostawcy układów pamięci ...

Patrząc w przyszłość

W wieku dojrzałym nasze oko może być dotknięte przez wiele chorób – zwyrodnienie plamki ...

Netflixowy serial o wiedźminie może pomóc CD Projektowi

W grudniu ruszy cykl filmów będących adaptacją książek Andrzeja Sapkowskiego. Pośrednio beneficjentem tej produkcji ...