Szef Orange: ceny usług nowych technologii muszą rosnąć

Europa dusi plany ekspansji i inwestycji, a nowe regulacje tnące opłaty roamingowe tylko pogarszają sytuację – uważają zgodnie szefowie Orange, Grupy Vodafone i Deutsche Telekom cytowani przez agencję Bloomberg. To oczywiście reakcja gigantów na projekt rozporządzenia Komisji Europejskiej, w którego przygotowaniu uczestniczyła komisarz unijna ds. Agendy Cyfrowej Neelie Kroes.

Od dwóch tygodni zagraniczna prasa (m.in. hiszpański „El Pais”) informuje o narastającej opozycji  nie tylko największych firm telekomunikacyjnych w Europie wobec tego rozporządzenia, ale również o sceptycyzmie większości państw członkowskich. „Duże państwa UE uważają inicjatywę za przedwczesną i zbyt wymagającą” – podał „El Pais”.

– Nasz główny problem w Europie polega na tym, że nie rośniemy – powiedział tymczasem Stephane Richard, prezes Orange w Brukseli.

– Europa musi zaakceptować, że cena za usługę, za nowe technologie, za mobilny dostęp do Internetu, za światłowód będzie musiała trochę wzrosnąć. Jeśli nie, nie widzę sposoby, abyśmy mogli sobie poradzić. W Europie nie ma więcej pieniędzy – dodał.

– W propozycji (KE – red.) jest bardzo niewiele rzeczy, które pozwalałby nam na dalszą konsolidację – mówił natomiast Philipp Humm, szef Vodafone na Europę.

– Nie możemy konkurować w naszym otoczeniu – zapewniał Timotheus Hoettges, przyszły prezes Deutsche Telekom, oceniając jednocześnie, że aby stworzyć firmę wielkości amerykańskiego AT&T w Europie musiałyby połączyć się wszystkie największe sieci telekomunikacyjne.

– Znoszenie barier ostatecznie jest dobre dla branży – zapewniała natomiast Kroes wczoraj w stolicy Belgii podczas konferencji zorganizowanej przez ETNO.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Twitter ma zaskakujący pomysł na walkę z dezinformacją

Użytkownicy Twittera często podawali dalej tweety, których zawartości nawet nie czytali. Serwis chce to ...

Darmowy hotdog za 5 minut jazdy. Co na to ekolodzy?

Klienci szwedzkiego koncernu IKEA z Dubaju otrzymają zniżki, które zależne są od ich czasu ...

Ile są warte uszy. Więcej niż myślisz

Na 4 mld dol. wyceniany jest rynek technologii noszonych czy też zakładanych na uszy. ...

Tani respirator dla każdego. Stworzyła go polska firma

Zespół polskich inżynierów opracował i udostępnił za darmo w internecie projekt respiratora, który można ...

Koniec Google+. Mało czasu na pobranie danych

Rusza wygaszanie platformy społecznościowej Google’a. Serwis działający od 2011 r. zostanie oficjalnie zamknięty już ...

Robot stał się bóstwem. Będzie nauczał w buddyjskiej świątyni

Robot Kannon Mindar zbudowany na podobieństwo buddyjskiego bóstwa trafił do świątyni Kodaiji w japońskim ...