Agora ma w planach nowe kanały telewizyjne

Mediowa grupa dostała koncesję na nowy kanał telewizyjny i nie wyklucza, że będzie chciała nadawać kolejne także w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.Na razie Agora ma od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zielone światło w sprawie nowej stacji planowanej przez jej założona we wrześniu firmę TV Zone. – Mamy koncesję na kanał o tematyce kulturalno-rozrywkowej rozpowszechniany drogą satelitarną – mówił Bartosz Hojka, prezes Agory.

Jak dodawał, grupa, która ma już 41 proc. udziałów w spółce Stopklatka, nadającej naziemnie kanał Stopklatka TV, nie wyklucza też ubiegania się o miejsce na kolejną stację na planowanym do uruchomienia nowym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. – Z satysfakcją odnotowaliśmy zmianę stanowiska KRRiT, bo wierzymy, że jest jeszcze na rynku miejsce na nowe naziemne kanały, a my możemy mieć atrakcyjne pomysły w tym zakresie. Jesteśmy zainteresowani rozwijaniem się w tym kierunku, ale na razie nie znamy nawet warunków konkursu an nowe stacje, bo jeszcze ich nie ma. Przeanalizujemy je, kiedy się pojawią – mówił Hojka.

W październiku KRRiT zmieniła swój pomysł na zagospodarowanie nowego pakietu cyfrowych stacji. Wcześniej chciała go w całości oddać TVP, teraz planuje przeznaczyć tam miejsce na trzy stacje publicznego nadawcy, a pozostałe cztery rozdzielić w konkursie otwartym dla wszystkich nadawców.

 

Tagi:

Ads

Mogą Ci się również spodobać

FBI prosi o pomoc w odblokowaniu smartfonów terrorysty. Apple odmawia

Gigant technologiczny odmawia współpracy w celu odblokowania telefonów sprawcy strzelaniny na Florydzie, której zginęło ...

Kosmiczne technologie pomagają na co dzień

Transfer technologii kosmicznych wewnątrz sektora i do innych branż był wiodącym tematem European Spacetech ...

Szefowa hubu IT P&G w Polsce: Połowa naszego działu IT to kobiety

Zdecydowanie wspieramy kobiety zainteresowane karierą w IT. Wiemy bowiem, że zróżnicowane zespoły, składające się ...

Polacy szybko wymieniają smartfony na nowe

Posiadamy już średnio więcej niż jeden smartfon, a w naszych szufladach leży nawet po ...

Po wegańskim mięsie czas na mleko. Smakuje jak krowie

Firma Impossible Foods stworzyła roślinne mięso do złudzenia przypominające i smakujące jak prawdziwe mięso. ...

Rewolucja w e-handlu? Goryle dostarczą zakupy w 10 minut

Ten startup powstał w Berlinie niecały rok temu, a już stał się jednorożcem, z ...