Karuzela kadrowa w resorcie cyfryzacji trwa

Agnieszka Boboli została nowym szefem Centrum Projektów Informatycznych. Jej zastępcą będzie Tomasz Jeruzalski.

Zmiany kadrowe w podlegającym Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji Centrum Projektów Informatycznych nastąpiły zaraz po dymisji jego dotychczasowych dyrektorów Zbigniewa Olejniczaka oraz jego zastępcy Mariusza Grajka.

Agnieszka Boboli związana jest z branżą informatyczną od ponad 30 lat. W latach 1995-1997 była doradcą ministra sprawiedliwości. Opracowywała strategie rozwoju systemów informatycznych wspomagających wymiar sprawiedliwości, realizowała projekt Centralnego Rejestru Skazanych oraz projekt CORS. W latach 1991-1995 była pełnomocnikiem ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej ds. informatyzacji, opracowywała strategię rozwoju systemów informatycznych wspomagających procesy zachodzące w rolnictwie, w latach 1997–1999 była zastępcą dyrektora Departamentu Informatyki BGŻ. W latach 1995 – 2007 była arbitrem zamówień publicznych z listy prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Jej zastępca Tomasz Jeruzalski jest wykładowcą i kierownikiem pracowni informatycznej oraz administratorem bezpieczeństwa informacji na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi tam zajęcia z zakresu rozwiązań informatycznych oraz zarządzania rojektami. Obronił rozprawę doktorską „Systemy informatyczne a efektywność oraz skuteczność procesów administracji publicznej”. Pracował jako kierownik-koordynator projektu IT w instytucjach takich jak: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Centrum Informacji Społeczno–Gospodarczej (Ministerstwo Gospodarki), Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Kierował projektami dotyczącymi zarówno tworzenia i wdrażania systemów transakcyjnych jak i rejestrów oraz hurtowni danych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Biały Dom chce przekopać Księżyc. Rywale nie próżnują

Amerykańskie władze przygotowują międzynarodowe porozumienie o wydobyciu surowców na Księżycu. Do jego podpisania zapraszają ...

To przełom. USA zgodzą się na podatek cyfrowy

Amerykańska administracja zgadza się na wprowadzenie nowej daniny, która obciąży głównie koncerny z USA ...

Szturm seniorów na serwisy zakupowe

Klienci powyżej 60. roku życia są głównym motorem wzrostu zakupów online. Najchętniej odwiedzają sklepy ...

TDJ Pitango Ventures rusza z drugą edycją konkursu dla startupów

Każdy zwycięski zespół w TDJ Pitango Seed Competition 2 może uzyskać do 1 mln ...

Francuzi karzą Apple. Miliony euro za spowalnianie iPhone’ów

Urząd ds. konkurencji w Paryżu nałożył na koncern kierowany przez Tima Cooka potężną karę. ...

Hologramy 3D zastąpią ekrany? Przełomowe rozwiązanie naukowców MIT

Naukowcy z bostońskiego Massachusetts Institute of Technology opracowali system, który wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) ...