Zgoda na megafuzję w USA

Urzędnicy nie dopatrzyli się zagrożeń w przejęciu platformy satelitarnej DirecTV przez giganta AT&T. Transakcji warta 49 mld dol.

W wyniku połączenia działalności obu tych firm powstanie największy dostawca usług płatnej telewizji na świecie, koncern obsługujący 26 mln klientów. Federalna Komisja Łączności (FCC) zgodziła się na transakcję warunkowo. Jak podawały już wcześniej amerykańskie media, wymagania urzędników dotyczą przede wszystkim zapewnienia równego traktowania konkurencyjnym serwisom z internetowym wideo (lobbował za tym podobno Netflix) oraz rozwijanie sieci dostępu do szybkiego Internetu m.in. w szkołach. Wcześniej w ubiegłym tygodniu plany AT&T i DirecTV zaakceptował Departament Sprawiedliwości.

Plany fuzji ogłoszono jeszcze w maju ubiegłego roku. Urzędnicy drobiazgowo analizowali potencjalne skutki fuzji, w tym samym czasie przyglądając się planowanej fuzji Comcastu i TWC, którą ostatecznie uniemożliwili, jako zagrażającą konkurencji na rynku. O TWC ubiega się teraz Charter Communications.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Branża IT nabiera dynamiki

Cyfrowa transformacja, rosnące znaczenie rozwiązań mobilnych i coraz powszechniejsza chmura to woda na młyn ...

Będzie podatek cyfrowy we Francji. Ameryka protestuje

Francuski Senat przyjął ustawę wprowadzającą podatek cyfrowy. Zrobił to, choć administracja Trumpa rozpoczęła dochodzenie ...

Rosja testuje własny internet. Planuje też rodzimą Wikipedię

Ministerstwo Komunikacji Rosji ogłosiło, że pierwsze testy alternatywnego internetu przebiegły pomyślnie. Celem jest większa ...

Dron mieszczący się w kieszeni? To będzie militarna rewolucja

Amerykańska armia testuje miniaturowe, ważące mniej niż 33 gramy drony. Wszędzie wlecą, wszystko dojrzą, ...

Huawei pokazał smartfon ze składanym ekranem i z 5G

Po Samsungu kolejne firmy prezentują telefony ze składanymi ekranami, które mają się stać hitem ...