„Parkiet”: w styczniu długoterminowa strategia dla Netii

– Rada nadzorcza przyjęła w ubiegłym tygodniu krótkoterminową strategię i budżet Netii na 2016 r. Przedstawienia strategii długoterminowej, prezentującej filozofię działania spółki do 2020 r., oczekuję w styczniu – mówi w sobotnim „Parkiecie” Zbigniew Jakubas szef rady nadzorczej Netii przy okazji rozmowy o powołaniu nowego prezesa stacjonarnego telekomu.

W miniony czwartek został nim Tomasz Szopa.

– W przyszłym roku, mniej więcej do końca I półrocza, potrwa szlifowanie struktury i oferty telekomu. Nie spodziewam się przy tym fajerwerków. Kilka miesięcy dajemy sobie także na integrację TK Telekom. Strategia krótkoterminowa zakłada również inwestycje w światłowody na ostatnim odcinku – dodaje Jakubas.

Wygląda więc na to, że śladem Orange Polska, czy wielkopolskiej Inei, także największy alternatywny operator stacjonarny będzie inwestować w FTTH. Zasięgu tego planu na razie nie znamy. Wiadomo, że wraz z przejęciem Telefonii Dialog, Netia przejęła budowaną przy wsparciu środków unijnych sieć PON.

Paweł Puchalski, szef analityków w Domu Maklerskim BZ WBK, nie spodziewa się, aby Netia nagle zaczęła silną ofensywę inwestycyjną. Wskazuje natomiast, że motywacją dla jej planu mogą być środki unijne przeznaczone w programie operacyjnym „Polska cyfrowa” na budowę światłowodowej ostatniej mili.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Potentat z USA ma kłopoty przez polską grę. Powód? Marihuana

Devolver Digital – amerykańska firma specjalizująca się w wydawaniu oraz dystrybucji gier wideo ma ...

Prezes Google w Polsce

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zorganizowało w poniedziałek spotkanie przedstawicieli rządów państw Europy Środkowo-Wschodniej w ...

Jak smartfon, to tylko używany

Rynek wtórny smartfonów kwitnie. Globalna sprzedaż używanych telefonów komórkowych sięga już 140 mln urządzeń. ...

Jedzenie z internetu zapełnia polskie stoły

W 2022 r. Polacy wydadzą na żywność w sieci już niemal 3 mld zł ...

Chińskie ZTE podnosi się po amerykańskich sankcjach

Kurs akcji chińskiego koncernu telekomunikacyjnego ZTE rósł w czwartek w Hongkongu aż o 14 ...