Reklama

Będą zmiany w Radzie ds. Cyfryzacji

Publikacja: 21.03.2016 17:33

Ministerstwo Cyfryzacji ma plany wobec działającej przy nim Rady ds. Cyfryzacji – powiedziała podczas debaty zorganizowanej w ubiegłym tygodniu przez „Rzeczpospolitą” Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

– Rada ds. Cyfryzacji za cztery miesiące kończy swoją kadencję. Chcemy ją zupełnie inaczej ustrukturyzować. Nie ma w niej dziś praktycznie biznesu informatycznego, a zasiadają głównie osoby reprezentujące zagadnienia i kompetencje miękkie – bardzo ważne, ale segmentu IT brakuje – powiedziała Streżyńska.

– Chcielibyśmy także ją wyprowadzić poza Ministerstwo Cyfryzacji (powinna stanowić organ premiera i kilka razy do roku recenzować dla premiera działania MC), ponieważ i tak nie jest organem ministra cyfryzacji, a ustawowo powołaną radą, aby ministra cyfryzacji krytykować, doradzać, wskazywać sensowne kierunki  – wyjaśniała minister.

Rady ds. Cyfryzacji została powołana na podstawie zapisów nowelizacji ustawy o informatyzacji, która weszła w życie 11 maja 2014 roku.

Według MC, jest ‚think-tankiem’, którego członkowie wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem MC oraz Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji. Składa się z 20 członków z każdej z wymienionych grup interesariuszy: administracji publicznej, przedsiębiorców z branż związanych z Internetem i cyfryzacją, organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką sieci, uczelni i jednostek naukowych, ekspertów technicznych.

Reklama
Reklama

Obecnie Radzie przewodniczy Igor Ostrowski. a wiceprzewodniczącą jest Iwona Wendel.

Telekomunikacja
Ta sieć komórkowa zabrała najwięcej klientów rywalom. Jest też wielki przegrany
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Telekomunikacja
Internet z KPO mocno opóźniony? Gotowe tylko 25 proc. sieci
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Materiał Promocyjny
ROP na zakręcie. Bez kompromisu się nie uda
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama