Nadawcy telewizyjni kończą spory z Emitelem

123RF

Porozumieniem zakończył się proces wytoczony Emitelowi przez Wirtualna Polska Holding (WPH), a dotyczący płatności za nadawanie programu Telewizja WP na tzw. ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej bezpłatnej telewizji cyfrowej.

Spółka zależna WPH – Wirtualna Polska Media – i Emitel powiadomiły o końcu sporu w Wigilię w jednobrzmiących komunikatach, nie ujawniając warunków porozumienia. Podstawą rozliczeń stron ma być umowa z 2016 r. WP miała uiścić na jej mocy na rzecz Emitela 62,7 mln zł w ciągu 10 lat, średnio co roku około 7 mln zł.

To kolejny nadawca, relacje z którym udaje się unormować Emitelowi w ostatnim czasie. Jak pisaliśmy, Telewizja Polska po dwóch latach zwlekania, zdecydowała się podpisać z operatorem umowę o korzystaniu z MUX 8. Oficjalna informacja w tej sprawie pojawiła się w piątek przed świętami i już 22 grudnia na MUX 8 pojawiły się programy TVP: TVP Rozrywka (była wcześniej na MUX3, ale zastąpił ją przed Mundialem TVP Sport) oraz TVP Sport HD.

Finansowe warunki umowy Emitela i TVP są najprawdopodobniej takie, jak w wypadku WP i innych stacji obecnych na MUX8. Nie podano ich w informacji prasowej.

Na MUX8 rozrasta się powoli oferta telewizja hybrydowej, wymagająca podłączenia telewizora do internetu. TVP chce udostępniać za jej pośrednictwem treści uzupełniające przekaz głównych anten. W ten sposób z multipleksu korzysta już Legia Warszawa.

Według TVP, w Polsce wyłącznie z oferty naziemnej telewizji cyfrowej, na którą składa się oferta czterech multipleksów korzysta ponad 1/3 wszystkich gospodarstw domowych.

„Blisko 6 milionów gospodarstw posiada w swoich domach naziemną telewizję cyfrową, a ponad 4,5 miliona stanowią gospodarstwa, w których jest dostępna wyłącznie oferta naziemnych programów” – podano.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy nieufni wobec finansowych startupów

Dyrektywa PSD2 miała otworzyć młodym, innowacyjnym firmom dostęp do rynku. Problem w tym, że ...

Ponad połowy polskich firm nie stać na inwestycje w IT

Aż 59 proc. menedżerów w polskich przedsiębiorstwach nie ma wystarczających budżetów na niezbędne inwestycje ...

Sztuczna inteligencja wybierze Ci burgera w McDonald`s

Najbardziej znana sieć restauracji fast food ma być jak Amazon. Właśnie ogłosiła największą transakcję ...

Polacy mają dość prac domowych. Chcą robotów

Dla rosnącej grupy Polaków automatyzacja pracy to już codzienna praktyka, którą większość z nas ...

Tencent Music wchodzi na giełdę

Spółka oferująca muzykę w streamingu sprzedała akcje po 13 dol. za walor. W efekcie ...

Nowy smartfon od Google`a. Pokazali, bo wyciekł

Google pokazało projekt swojego najnowszego smartfona. Urządzenie zostało pokazane przez koncern po tym, jak ...