Nadawcy telewizyjni kończą spory z Emitelem

123RF

Porozumieniem zakończył się proces wytoczony Emitelowi przez Wirtualna Polska Holding (WPH), a dotyczący płatności za nadawanie programu Telewizja WP na tzw. ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej bezpłatnej telewizji cyfrowej.

Spółka zależna WPH – Wirtualna Polska Media – i Emitel powiadomiły o końcu sporu w Wigilię w jednobrzmiących komunikatach, nie ujawniając warunków porozumienia. Podstawą rozliczeń stron ma być umowa z 2016 r. WP miała uiścić na jej mocy na rzecz Emitela 62,7 mln zł w ciągu 10 lat, średnio co roku około 7 mln zł.

To kolejny nadawca, relacje z którym udaje się unormować Emitelowi w ostatnim czasie. Jak pisaliśmy, Telewizja Polska po dwóch latach zwlekania, zdecydowała się podpisać z operatorem umowę o korzystaniu z MUX 8. Oficjalna informacja w tej sprawie pojawiła się w piątek przed świętami i już 22 grudnia na MUX 8 pojawiły się programy TVP: TVP Rozrywka (była wcześniej na MUX3, ale zastąpił ją przed Mundialem TVP Sport) oraz TVP Sport HD.

Finansowe warunki umowy Emitela i TVP są najprawdopodobniej takie, jak w wypadku WP i innych stacji obecnych na MUX8. Nie podano ich w informacji prasowej.

Na MUX8 rozrasta się powoli oferta telewizja hybrydowej, wymagająca podłączenia telewizora do internetu. TVP chce udostępniać za jej pośrednictwem treści uzupełniające przekaz głównych anten. W ten sposób z multipleksu korzysta już Legia Warszawa.

Według TVP, w Polsce wyłącznie z oferty naziemnej telewizji cyfrowej, na którą składa się oferta czterech multipleksów korzysta ponad 1/3 wszystkich gospodarstw domowych.

„Blisko 6 milionów gospodarstw posiada w swoich domach naziemną telewizję cyfrową, a ponad 4,5 miliona stanowią gospodarstwa, w których jest dostępna wyłącznie oferta naziemnych programów” – podano.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Media społecznościowe stają się rywalem gigantów e-handlu

Już połowa użytkowników Instagrama kupuje rzeczy, które najpierw oglądała w tym serwisie – wynika ...

Znajdziesz miłość dzięki… lodówce Samsunga

Samsung stworzył usługę „Refrigerdating”, która działa jak portal randkowy, ale łączy ludzi na podstawie ...

Programiści dostaną podwyżki

Na programistów w br. czekają kolejne podwyżki pensji – o przynajmniej 10 proc. W ...

Kosmiczne pieniądze. Szansa dla polskich firm

Ministerialna rada Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) przegłosowała największy budżet w jej historii. Państwa członkowskie ...

Wirtualny asystent odpowie na pytania związane z koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia we współpracy z IBM Polska uruchomiło wirtualnego asystenta, który dostępny jest w ...

Serwisy Facebooka notują gwałtowny wzrost ruchu. Hitem połączenia grupowe

W krajach, w których obywatelom nakazano pozostanie w domach, gwałtownie rośnie zainteresowanie serwisami społecznościowymi ...