W III kwartale br. Mediatel wypracował przychody w wysokości 47 mln zł oraz wynik EBITDA na poziomie 5,5 mln zł. W III kwartale 2008 r. wartości te wyniosły odpowiednio 50 mln zł i 10 mln zł EBITDA (operator podkreśla, że ówczesny wynik EBITDA wynikał z jednorazowej transakcji za ponad 5 mln zł). Po trzech kwartałach 2009 r. przychody Mediatela wyniosły 152 mln zł, a zysk EBITDA 15 mln PLN.

Gros przychodów Mediatela pochodzi z operacji na hurtowym rynku telekomunikacyjnym. Operator coraz silniej wchodzi na międzynarodowy rynek tranzytu i terminacji. W system do obsługi tego produktu zainwestował 1 mln zł.- Z uwagi na obserwowany w III kwartale spadek marż w obsłudze ruchu hurtowego kierowanego do Polski, będziemy intensywniej angażować się w pozyskiwanie ruchu wychodzącego z kraju oraz obsłudze połączeń międzynarodowych – mówi Marcin Kubit, prezes zarządu Mediatela. Poza tym Mediatel stara się rozwijać ofertę produktów dla korporacji, dużych i średnich firm.

Mediatel podtrzymuje tegoroczne prognozy finansowe, które zakładają osiągnięcie przychodów w wysokości 195 mln PLN i wypracowanie zysku EBITDA na poziomie 22,5 mln PLN w całym 2009 roku.