Odkurzacz, rower elektryczny, hulajnoga, czyli co można kupić na raty u operatora

Rok temu Orange Polska umożliwił swoim klientom zakup sprzętu w dowolnym momencie trwania umowy w ratach. Jak przekonuje telekom, to rozwiązanie spotkało się z dużym zainteresowaniem, a przychody telekomu ze sprzedaży urządzeń w minionym – drugim – kwartale tego roku były o prawie 15 proc. wyższe niż w tym samym kwartale 2018 roku. Idąc za ciosem w lipcu tego roku operator zdecydował się uzupełnić tę ofertę i mogą z niej korzystać już nie tylko jego klienci, ale każdy.

Publikacja: 30.08.2019 15:12

Odkurzacz, rower elektryczny, hulajnoga, czyli co można kupić na raty u operatora

Foto: mat. pras.

Choć telekomy kojarzone są przede wszystkim z usługami telekomunikacyjnymi oraz telefonami, to w ich ofercie można znaleźć znacznie więcej urządzeń, często w bardzo atrakcyjnych cenach. W Orange płatność można rozłożyć na 24 raty w wypadku osób posiadających abonament – wówczas koszt dolicza się do miesięcznego rachunku, albo na 20 rat, jeśli nie wiążemy się z telekomem umową na usługi.

Co można znaleźć „na półce” u operatora? W wypadku Orange na przykład elektryczny rower, elektryczną hulajnogę, albo odkurzacz.

Dlaczego Orange bierze się za sprzedaż odkurzaczy albo rowerów? – Widzimy coraz większe zainteresowanie nowoczesnymi urządzeniami, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzanie naszej oferty. Decyzja ma także wymiar praktyczny. Klienci, którzy podpisują nową lub przedłużają dotychczasową umowę, nie zawsze potrzebują smartfona. Niektórzy szukają laptopa, kamery czy telewizora. W Orange Polska mogą je kupić w wygodnych, nieoprocentowanych ratach. Wszystkie urządzenia są dostępne w sprzedaży telefonicznej, w sklepie online, a także w wybranych salonach. Od ubiegłego roku, kiedy zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej standardowej oferty, mamy jej bardzo pozytywny odbiór przez klientów – mówi Dariusz Chróścik, dyrektor Rozwoju i Zarządzania Terminalami w Orange Polska.

Przyznaje on, że z punktu widzenia operatora poszerzenie oferty o nietypowe produkty wymaga dodatkowego wysiłku. – Prowadzimy szkolenia dla sprzedawców, aby mogli informować klientów o funkcjonalności urządzeń – mówi Chróścik.

Elektromobilność od telekomu

Dla przykładu, Orange od lipca proponuje na przykład trzy modele rowerów elektrycznych marki Kawasaki: damski, męski i górski (MTB). Na pierwszy rzut oka rowery elektryczne niewiele różnią się od tradycyjnych jednośladów. Posiadają jednak zasadniczą przewagę nad tradycyjnymi modelami – siła mięśni jest tutaj wspomagana napędem elektrycznym. To pozwala na szybsze pokonywanie o wiele większych odległości i jest nieocenione przy podjazdach w trudnych, górskich terenach. Cena modelu MTB w Planie Mobilnym 55 wynosi 269 zł miesięcznie (są 24 raty) plus 199 zł na start. Cena bez abonamentu to 349,95 zł/mc (20 rat).

Dziś, szczególnie w dużych miastach, nastała moda na elektryczne hulajnogi, udostępniane odpłatnie. W samej Warszawie operatorzy udostępniają ich ponad 4000. Hulajnogi służą przede wszystkim na tzw. ostatniej mili, czyli odległości z autobusu, metra, do biura, czy domu, którą wcześniej trzeba było pokonać piechotą. Orange ma w swojej ofercie hulajnogi marki Fiat, Kawasaki i Xiaomi. Cena popularnego modelu Xiaomi MiJia to 66 zł/mc plus 99 zł na start, przy zakupie Planu Mobilnego 55 (24 raty). Cena bez abonamentu to 89,95 zł/mc (20 rat).

Dron albo odkurzacz od operatora

Spośród nietypowych towarów w ofercie telekomów warto wskazać także na drony. Stają się one coraz bardziej dostępne. Mogą być gadżetem, a mogą – narzędziem pracy.

W ofercie Orange jest model Dron DJI Tello, polecany dla początkujących użytkowników. Osoba, która nie jest klientem telekomu w ratach zapłaci zań około 410 zł (20,45 zł przez 20 miesięcy). Wehikuł waży zaledwie 80 gramów, jego czas pracy to 13 minut, rozwija maksymalną prędkość 28,8 km na godzinę, a zasięg to 100 m. W urządzeniu jest wbudowany 5 Mpix aparat. Producent drona DJI Tello stworzył program z funkcją Scratch i system kodowania MIT, który umożliwia zaprogramowanie lotu drona.

W końcu też u operatora można znaleźć niektóre sprzęty z wyposażenia domowego, na przykład odkurzacz. Telekomy nie konkurują tu jednak o nabywców tradycyjnych urządzeń tego typu, ale o fanów dodatkowych ułatwień cyfrowych. W Orange znajdziemy np. Mi Robot Vacuum Cleaner od Xiaomi. To autonomicznie urządzenie czyszczące, które „mapuje” wnętrze domu (uczy się rozkładu pomieszczeń i przedmiotów), następnie planuje trasę pracy, a po jej skończeniu automatycznie wraca do bazy i rozpoczyna ładowanie. Odkurzacz ma także opcję kontroli za pomocą smartfona. Urządzenie waży niecałe 4 kg, wyczyści powierzchnię 250 metrów kwadratowych w ciągu 2,5 godziny, a pojemność baterii 5200 mAh. Cena odkurzacza to 52 zł miesięcznie przy zakupie Planu Mobilnego 55 (24 raty), lub 59,05 zł na miesiąc w wersji bez abonamentu (20 rat).

Czy i na jakiego rodzaju usługi serwisowe mogą liczyć u operatora kupujący rower elektryczny, czy hulajnogę albo odkurzacz?

– Decydując się na współpracę z dostawcami, bierzemy pod uwagę wysoką jakość sprzętu oraz dostęp do ich serwisów gwarancyjnych i pogwarancyjnych – mówi Dariusz Chróścik.

Starzy znajomi

Raczej nikt nie będzie zaskoczony widząc w ofercie telekomu laptop, smartwatch, czy drukarkę, a nawet telewizor. Smartwatche, czyli nowoczesne zegarki skonfigurowane ze smartfonem, mają coraz więcej fanów. Najczęściej to „3w1”, czyli zegarek, rozszerzenie smartfona przez Bluetooth oraz osobisty asystent, pozwalający śledzić sportowe postępy. eSIM, który Orange udostępnił klientom w tym roku sprawił, że smartwatche stały się samodzielnymi urządzeniami. Telefon w zegarku to alternatywa dla wiecznie zabieganych, którym zdarza się zostawić smartfon w domu, ale także dla tych, którzy świadomie chcą ograniczyć korzystanie z telefonu, nie rezygnując z jego najważniejszych funkcji. W ofercie Orange eSIM obsługują smartwatche Apple Watch Series i Samsung Galaxy Watch LTE eSIM.

Cena Samsunga Galaxy Watch to 56,00 zł miesięcznie plus 299,00 zł na start, przy wyborze Planu Mobilnego 55 (24 raty), lub 84,95 zł miesięcznie bez abonamentu (20 rat). W tym samym planie mobilnym Apple Watch Series 3 GPS kosztuje 67,99 zł w miesiącu (24 raty) plus 149 zł na start, a bez abonamentu 94,45 zł za miesiąc (20 rat).

Świetnym uzupełnieniem smartwatcha z eSIM są bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym mikrofonem, marki Samsung. Po sparowaniu Budsów ze smartfonem, lub smartwatchem można rozmawiać podczas jazdy rowerem, na siłowni, podczas zakupów, czy w każdej innej sytuacji, gdy potrzebne są wolne ręce. Jakość zbieranego dźwięku jest bardzo dobra – jak twierdzi producent to zasługa adaptacyjnej technologii podwójnego mikrofonu, która rozpoznaje otoczenie i przełącza się pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym mikrofonem.

Materiał powstał we współpracy z Orange Polska

Choć telekomy kojarzone są przede wszystkim z usługami telekomunikacyjnymi oraz telefonami, to w ich ofercie można znaleźć znacznie więcej urządzeń, często w bardzo atrakcyjnych cenach. W Orange płatność można rozłożyć na 24 raty w wypadku osób posiadających abonament – wówczas koszt dolicza się do miesięcznego rachunku, albo na 20 rat, jeśli nie wiążemy się z telekomem umową na usługi.

Co można znaleźć „na półce” u operatora? W wypadku Orange na przykład elektryczny rower, elektryczną hulajnogę, albo odkurzacz.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Naszym celem jest osiągnięcie 9 GW mocy OZE do 2030 roku
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany