Vectra kupiła je w 2006 r. razem ze spółką Teleplus, ale na razie nie eksploatuje. Technologia WiMAX zawiodła w Polsce wielu operatorów.

– W zeszłym roku podpisaliśmy umowę warunkową, której celem była budowa i eksploatacja infrastruktury opartej na zasobach częstotliwościowych Teleplusa. Jednak ze strony partnera nie pojawiły się środki – być może z powodu kryzysu, w związku z czym umowa nie została skonsumowana. Trwają rozmowy z kolejnymi partnerami – mówi Tomasz Żurański, prezes zarządu Vectry. Operator nie chce powiedzieć z kim planował porozumienie. Według naszych informacji był to jeden z europejskich operatorów akwirujący częstotliwości radiowe w różnych krajach Europy i budujący na tych zasobach radiowe sieci dostępowe.

Według danych z września 2009 r. Teleplus jest w pierwszej piątce polskich operatorów pod względem liczby posiadanych zezwoleń na nadajniki radiowe 3,5 GHz (48 pozwoleń). Pośród innych operatorów kablowych takimi zasobami dysponują Multimedia Polska (zmigrowała na 3,5 GHz abonentów telefonicznych podłączanych urządzaniemi 2,4 GHz) oraz Stream Communications.