Aktualizacja: 11.05.2025 23:08 Publikacja: 21.06.2010 00:00
Jeśli zjawisko, jakie odkryto w Massachusets Institute of Technology zostanie skomercjalizowane, nastąpi przełom w wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Naukowcy zaobserwowali, że użycie węglowych nanorurek w jednej z elektrod baterii skutkuje nawet 10-krotnym zwiększeniem ilości mocy, jaką bateria jest w stanie dostarczyć, w porównaniu z klasyczną baterią litowo-jonową, przy zachowaniu wymiarów standardowej baterii.
Ewentualne zwiekszenie, nawet kilkukrotne, mocy dostarczanej przez baterię stanowiłoby odpowiedź na coraz wyższy pobór prądu, ograniczający mobilność najnowocześniejszych smartfonów. Instalowane w nowoczesnych smartfonach procesory o częstotliwościach taktowania 600 MHz – 1 GHz powodują, że realne czasy działania urządzeń mogą wynosić, przy intensywnym użytkowaniu zaledwie 6-8 godzin. Naukowcy z MIT odkryli też, że wykorzystanie węglowych nanorurek całkowicie wyeliminowało spadek pojemności baterii – nie dało się go zauważyć nawet po 1000 cyklów ładowania.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas