Według nieoficjalnych informacji jeden z największych amerykańskich serwisów wideo przygotowuje się do uruchomienia witryn w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Według informacji dochodzących z firm producenckich właściciele serwisu rozpoczęli negocjacje aneksów do umów licencyjnych tak, aby biblioteka wideo Netfliksa była dostępna także dla użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Serwis obsługuje dzisiaj 23 mln abonentów w obu tych krajach. Oferuje im zarówno streaming wideo, jak i materiały na płytach DVD. W ubiegłym roku liczba abonentów korzystających z usług online Netfliksa przewyższyła abonentów DVD.

W ubiegłym roku spółka miała przeszło 2 mld dolarów przychodów i 160 mln dolarów zysku. Międzynarodową ekspansję zapowiada od zeszłego roku, a jej pierwszym krokiem było uruchomienie serwisu w Kanadzie. Dalsze działania międzynarodowe zapowiadane były na II połowę bieżącego roku. Na rynku mówi się o uruchomieniu nowego serwisu, poza Hiszpanią i Wielką Brytanią, także w Australii.