Małgorzata Olszewska: – Mamy formalny wpływ – w ramach konsultacji – na każdą ważną decyzję, jak wysokość i alokacja budżetu, kierunki działania, podstawy polityki, inicjatywy itp.
– Jakie kierunki chcemy promować?
Małgorzata Olszewska: – Priorytety się rodzą, ale na pewno będziemy optować za działaniami na rzecz rozwoju internetu szerokopasmowego. Chcielibyśmy przystąpić do inicjatyw, jakie prowadzi dedykowane temu biuro.
Należymy do tzw. regionu C, który dzisiaj w ogóle jest w ITU mało zauważany. Chcemy, aby było inaczej. Chcemy pokazać, że nie tylko prężnie rozwija się u nas rynek szerokopasmowy, ale że wypracowaliśmy dobre praktyki rozwoju, i że możemy się nimi dzielić.
Niedawno, podczas jednego ze spotkań regionu C, zaproponowaliśmy organizację warsztatów, w ramach których można by się podzielić doświadczeniami związanym z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu. A to dlatego, że – jak wiadomo – mamy już konkretny plan takich działań w ramach projektu systemowego, i że wart on jest pokazania.
Reakcja na naszą propozycję była bardzo dobra. W ciągu najbliższych dni spodziewamy się przeprowadzania warsztatów online, w których spodziewamy się aktywnej roli Węgrów, którzy także chcą się dzielić swoimi doświadczeniami. To jedno z narzędzi do zaktywizowania na forum ITU nie tylko naszego regionu, ale w ogóle świata.