Sygnatariusze memorandum organizują antykradzieżową konferencję

Publikacja: 08.11.2012 17:20

W najbliższy poniedziałek w siedzibie Telekomunikacji Polskiej sygnatariusze Memorandum w sprawie współpracy na rzecz przeciwdziałania zjawisku kradzieży i dewastacji infrastruktury organizują konferencję dotyczącą walki z tym zjawiskiem.

Podczas konferencji przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawią raport na temat problemu z kradzieżami i dewastacjiami okablowania w Polsce. Wystąpią także przedstawiciele europejskiego programu POL-Primett, którego celem jest organizacja partnerstwa jednostek publicznych z sektorem prywatnym w dziedzinie przeciwdziałania kradzieżom.

Projekt narodził się w Wielkiej Brytanii, ale uczestniczą w nim dzisiaj także organizacje z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Bułgarii. Inny aspekt doświaczeń zagranicznych w walce z plagą kradzieży przedstawią przedstawiciele British Transport Police (czyli odpowiednika polskiej Straży Ochrony Kolei).

W sierpniu br. przedstawiciele rynku telekomunikacyjnego, kolejowego i energetycznego podjęli inicjatywę przeciwdziałania kradzieżom infrastruktury kablowej. Z branży telekomunikacyjnej sygnatariuszami memorandum są Telekomunikacja Polska i Netia, a także Krajowa Izba Komunikacji Internetowej oraz iNET Group.

Według specjalistów na rynku jest dzisiaj popyt na kable i elementy metalowe na złom, kable miedziane i światłowodowe do powtórnego wykorzystania i nawet już na używane rury kanalizacji teletechnicznej.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu