Sygnatariusze memorandum organizują antykradzieżową konferencję

Publikacja: 08.11.2012 17:20

W najbliższy poniedziałek w siedzibie Telekomunikacji Polskiej sygnatariusze Memorandum w sprawie współpracy na rzecz przeciwdziałania zjawisku kradzieży i dewastacji infrastruktury organizują konferencję dotyczącą walki z tym zjawiskiem.

Podczas konferencji przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawią raport na temat problemu z kradzieżami i dewastacjiami okablowania w Polsce. Wystąpią także przedstawiciele europejskiego programu POL-Primett, którego celem jest organizacja partnerstwa jednostek publicznych z sektorem prywatnym w dziedzinie przeciwdziałania kradzieżom.

Projekt narodził się w Wielkiej Brytanii, ale uczestniczą w nim dzisiaj także organizacje z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Bułgarii. Inny aspekt doświaczeń zagranicznych w walce z plagą kradzieży przedstawią przedstawiciele British Transport Police (czyli odpowiednika polskiej Straży Ochrony Kolei).

W sierpniu br. przedstawiciele rynku telekomunikacyjnego, kolejowego i energetycznego podjęli inicjatywę przeciwdziałania kradzieżom infrastruktury kablowej. Z branży telekomunikacyjnej sygnatariuszami memorandum są Telekomunikacja Polska i Netia, a także Krajowa Izba Komunikacji Internetowej oraz iNET Group.

Według specjalistów na rynku jest dzisiaj popyt na kable i elementy metalowe na złom, kable miedziane i światłowodowe do powtórnego wykorzystania i nawet już na używane rury kanalizacji teletechnicznej.

Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Współpraca na Bałtyku kluczem do bezpieczeństwa energetycznego
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń