Przegląd prasy – wtorek 11 grudnia

Publikacja: 11.12.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Lekarze telezdrowiu nie ufają, ale pacjenci owszem

Sylwia Czubkowska

Nie czekaj w kolejce do przychodni, skonsultuj się ze specjalistą przez telefon lub internet. Zaledwie 6 proc. pracowników służby zdrowia i pacjentów miało jakąkolwiek styczność z telemedycyną. To wynik badania Polaków w ramach projektu „Chain of Trust”, „Łańcuch zaufania”. Na temat telemedycyny, czyli porad i monitorowania zdrowia na odległość za pomocą internetu czy telefonu, przepytano 6 tys. pracowników służby zdrowia i pacjentów. Badających interesowało, czy wiedzą oni, czym jest telemedycyna, czy kiedyś z niej korzystali i czy chcieliby, by nowe technologie były wykorzystywane na linii lekarz – pacjent.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=433502 (dostęp płatny)

Są miejsca, gdzie sieci kablowe zbudowały lokalne monopole

Michał Fura, Marcin Piasecki

Muszyński: Chcemy, aby kablówki udostępniły konkurencji sieci na takich zasadach, na jakich my udostępniamy swoje. Orange Polska jako Telekomunikacja Polska była na cenzurowanym w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, a teraz jest przez niego wspierana. Taki zarzut stawiają operatorzy kablowi, bo regulator proponuje, by Orange mogła korzystać z ich sieci. Jak przeciągnęliście UKE na swoją stronę?

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=433493 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Apple z Google’em chcą patenty Kodaka. Oferują 500 mln dol.

Tomasz Grynkiewicz

Nawet ponad pół miliarda dolarów oferują dwa koncerny za wykupienie patentów Kodaka. Upadająca legendarna marka liczyła, że na ich sprzedaży zarobi przynajmniej 2,5-3 mld dol. O wspólnej ofercie Apple’a i Google’a poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła. Żadna ze spółek nie skomentowała doniesień agencji. Chodzi o ponad tysiąc patentów Kodaka, które spółka już na początku tego roku – gdy złożyła wniosek o upadłość i ochronę przed wierzycielami (tzw. Chapter 11) – wystawiła pod młotek.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,13023319,Apple_z_Google_em_chca_patenty_Kodaka__Oferuja_500.html

[srodtytul]Parkiet.com[/srodtytul]

Przydział obligacji jutro?

Urszula Zielińska

Midas, fundusz należący w 66 proc. do spółek powiązanych z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, 12 grudnia przydzieli obligacje o wartości 200–250 mln zł – poinformował Dom Maklerski Trigon w notatce z 3 grudnia. Wojciech Pytel, prezes Midasa, konkretnej daty nie podaje.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/740445_Przydzial_obligacji_jutro.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

BYOD zadomowił się na Zachodzie

Marta Bellon

Wzrost efektywności pracy, wizerunek nowoczesnych pracodawców i wreszcie oszczędności — do takich efektów może prowadzić…zwyczaj przynoszenia własnych urządzeń elektronicznych przez pracowników do pracy — twierdzą zwolennicy idei BYOD (Bring Your Own Device). To nowy trend, już obecny na Zachodzie, polegający na dostosowaniu polityki firmowej, tak aby zezwolić pracownikomna używanie prywatnych urządzeń mobilnych w celach służbowych. Po co? By było im wygodniej.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=138052# (dostęp płatny)

Dialog techniczny – nareszcie

Hubert Tański, ekspert CMS Cameron McKenna

W lutym 2013 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy prawa zamówień publicznych. W ramach kolejnej nowelizacji pojawi się możliwość stosowania tzw. dialogu technicznego. Dialog techniczny to instytucja wzorowana na przepisach dyrektyw o zamówieniach publicznych. Choć w dyrektywach dialog istnieje już od 2004 r., do tej pory w Polsce brak było regulacji, które dotyczyły prowadzenia dialogu technicznego przed wszczęciem przetargu publicznego.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=138053# (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Rynek pod presją nowych taryf

Łukasz Dec

Oferty nielimitowane wprowadzone przez sieć komórkową Play przeceniły rynek. Według szefa Orange nie wszystkim może to wyjść na dobre. Rz: Rok 2012 się kończy, więc może jakieś podsumowanie? Mariusz Gaca: To był rok ofert nielimitowanych, które poważnie wpłynęły na wartość rynku. Macie szacunki, jak z tego powodu spadły przychody wszystkich sieci?

http://archiwum.rp.pl/artykul/1174016_Rynek_pod_presja_nowych_taryf.html (dostęp płatny)

Rozstanie z Ericssonem

Reuters, Piotr Rudzki

Francusko-włoski producent mikroprocesorów zamierza wyjść z nierentownej spółki j.v. z Ericssonem produkującej podzespoły do komórek i zająć się dochodowymi działami – elementami dla elektroniki użytkowej i motoryzacji. Jego akcje w Paryżu skoczyły na tę wiadomość nawet o 8,8 proc. STMicro nie podał, jak zamierza wyjść z ST-Ericsson, jest gotowy do negocjowania opcji, a wszystko ma zakończyć się w III kw. 2013.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1174014_Rozstanie_z_Ericssonem.html (dostęp płatny)

BBC rozwija dystrybucję w Polsce

Magdalena Lemańska

Brytyjski nadawca publiczny, który poprzez spółkę BBC Worldwide komercyjnie nadaje w innych krajach stacje tematyczne, nie wyklucza w Polsce startu w konkursie na zagospodarowanie naziemnej telewizji cyfrowej. Konkurs, który Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi rozpisać do końca tego roku, ma wyłonić cztery nowe stacje, które od kwietnia 2014 r. będą nadawane w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1174003_BBC_rozwija_dystrybucje_w_Polsce.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Lekarze telezdrowiu nie ufają, ale pacjenci owszem

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Sieci, czyli wąskie gardło transformacji energetycznej
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?