Nokia zamierza wycofać się z oferowanych przez firmę usług finansowych. Dotyczy to m.in. usługi Nokia Money, z którą wystartowała w 2010 roku w Indiach. Usługa umożliwia m.in. opłacanie rachunków czy doładowywanie kart SIM w systemie prepaid.

W Indiach fiński producent rozpoczął współpracę zakresie usług finansowych z dwoma bankami Yes Bank i Union Bank. Są to dwa oddzielne przedsięwzięcia joint-ventures. W porównaniu do Nokia Money (portmonetka w telefonie) banki wzbogaciły ją o możliwość przesyłania pieniędzy między użytkownikami usługi. W sumie usługi finansowe, w które zaangażowała się Nokia w Indiach zdobyły 1,2 mln klientów, przy czym sama Nokia Money – 200 tys. Dlatego też Nokia szuka firmy, która by zajęła je miejsce w joint ventures z bankami. W przypadku zaś usługi Nokia Money (oferowanej przez fińskiego producenta samodzielnie) klienci będą mieli 3-4 miesiące na wydanie pieniędzy zgromadzonych w mobilnych portmonetkach.

Firma tłumaczy decyzję o wycofaniu się z usług finansowych koniecznością skoncentrowania się na swej podstawowej działalności, czyli na produkcji mobilnych terminali.