Aukcja LTE: NetNet i T-Mobile też złożyły wnioski

Publikacja: 12.11.2015 14:20

Urząd Komunikacji Elektronicznej w odpowiedzi na nasze pytanie poinformował w czwartek, że nie tylko Polkomtel, operator sieci Plus złożył wniosek o unieważnienie rozstrzygniętej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz.

– Dodatkowo wnioski zgłosili NetNet i T-Mobile – przekazał nam Zdzisław Wójcik, z biura prasowego UKE. – Podstawę prawną stanowi Prawo telekomunikacyjne art. 118d. Natomiast jeśli chodzi o przyczynę składania przez podmiot wniosku to ta informacja jest dostępna dla stron postępowania – dodał.

Tomasz Gillner-Gorywoda, prezes Cyfrowego Polsatu, do której to firmy należy 100 proc. udziałów w Polkomtelu odmówił odpowiedzi na pytania o przyczyny wniosku Polkomtela. – Naruszone zostały nasze prawa i chciałbym poprzestać na tym komentarzu – powiedział Gillner-Gorywoda.

Dopytywany przez dziennikarza, czy Polkomtel złożył ofertę na pasmo 800 MHz w rundzie dodatkowej (kopertach) – także odmówił komentarza. Telekom zaprzestał aktywnej licytacji bloków pasma 800 MHz w marcu, miesiąc po starcie aukcji.

Złożenie wniosków o unieważnienie postępowania nie oznacza od razu, że podmioty, które z nimi wystąpiły nie zamierzają odebrać wygranych częstotliwości.

Reklama
Reklama

Oprócz protestujących, w aukcji uczestniczyli jeszcze Orange Polska i P4, operator sieci Play. Podmioty te zdobyły pasmo 800 MHz najniższym kosztem jeszcze przed dogrywką. P4 w „rundzie kopertowej” złożył ofertę na ostatni brakujący mu blok pasma 2600 MHz.

Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama