Aukcja LTE: NetNet i T-Mobile też złożyły wnioski

Publikacja: 12.11.2015 14:20

Urząd Komunikacji Elektronicznej w odpowiedzi na nasze pytanie poinformował w czwartek, że nie tylko Polkomtel, operator sieci Plus złożył wniosek o unieważnienie rozstrzygniętej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz.

– Dodatkowo wnioski zgłosili NetNet i T-Mobile – przekazał nam Zdzisław Wójcik, z biura prasowego UKE. – Podstawę prawną stanowi Prawo telekomunikacyjne art. 118d. Natomiast jeśli chodzi o przyczynę składania przez podmiot wniosku to ta informacja jest dostępna dla stron postępowania – dodał.

Tomasz Gillner-Gorywoda, prezes Cyfrowego Polsatu, do której to firmy należy 100 proc. udziałów w Polkomtelu odmówił odpowiedzi na pytania o przyczyny wniosku Polkomtela. – Naruszone zostały nasze prawa i chciałbym poprzestać na tym komentarzu – powiedział Gillner-Gorywoda.

Dopytywany przez dziennikarza, czy Polkomtel złożył ofertę na pasmo 800 MHz w rundzie dodatkowej (kopertach) – także odmówił komentarza. Telekom zaprzestał aktywnej licytacji bloków pasma 800 MHz w marcu, miesiąc po starcie aukcji.

Złożenie wniosków o unieważnienie postępowania nie oznacza od razu, że podmioty, które z nimi wystąpiły nie zamierzają odebrać wygranych częstotliwości.

Oprócz protestujących, w aukcji uczestniczyli jeszcze Orange Polska i P4, operator sieci Play. Podmioty te zdobyły pasmo 800 MHz najniższym kosztem jeszcze przed dogrywką. P4 w „rundzie kopertowej” złożył ofertę na ostatni brakujący mu blok pasma 2600 MHz.

Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić
Telekomunikacja
Kto zmiecie SMS-y? Do tych rozwiązań komunikacyjnych należy przyszłość
Materiał Promocyjny
Nest Lease wkracza na rynek leasingowy i celuje w TOP10