USA prześcignęła Europę pod względem rozwoju mobilnego internetu, ale państwo powinnio ciągle wspierać jego rozwój. Musimy dążyć do tego, by szerokopasmowy internet był w USA powszechny – powiedział podczas Consumer Electronic Show w Las Vegas Julius Genachowski, szef Federalnej Komisji Łączności (Federal Communications Commission – FCC).

W czasie rozmowy z Garym Shapiro, prezesem Consumer Electronic Association, która organizuje CES stwierdził, że FCC zrobi wszystko by uwolnić nowe częstotliwości dla rozwoju mobilnego internetu. – Dla jego rozwoju potrzebujemy więcej przestrzeni, dlatego chcemy organizować aukcje na częstotliwości w ten sposób, by zachęcały one do uczestnictwa firmy zainteresowane rozwojem tej technologii i inwestowały w nie. I w tym kierunku powinny iść rozwiązania prawne. Przypomniał on, że w USA jest jeszcze 100 mln mieszkańców, którzy nie mają dostępu do szerokopasmowego internetu.

Genachowski odniósł się także do kwestii zablokowania przejęcia T-Mobile przez AT&T. – Sprawy prawne były tu drugorzędnie. Uznaliśmy, że to nie będzie dobre dla rozwoju konkurencyjności na amerykańskim rynku telekomunikacyjnym – powiedział szef FCC.