Reklama
Rozwiń
Reklama

Szef FCC na CES: USA potrzebuje więcej przestrzeni dla internetu

Publikacja: 12.01.2012 18:32

USA prześcignęła Europę pod względem rozwoju mobilnego internetu, ale państwo powinnio ciągle wspierać jego rozwój. Musimy dążyć do tego, by szerokopasmowy internet był w USA powszechny – powiedział podczas Consumer Electronic Show w Las Vegas Julius Genachowski, szef Federalnej Komisji Łączności (Federal Communications Commission – FCC).

W czasie rozmowy z Garym Shapiro, prezesem Consumer Electronic Association, która organizuje CES stwierdził, że FCC zrobi wszystko by uwolnić nowe częstotliwości dla rozwoju mobilnego internetu. – Dla jego rozwoju potrzebujemy więcej przestrzeni, dlatego chcemy organizować aukcje na częstotliwości w ten sposób, by zachęcały one do uczestnictwa firmy zainteresowane rozwojem tej technologii i inwestowały w nie. I w tym kierunku powinny iść rozwiązania prawne. Przypomniał on, że w USA jest jeszcze 100 mln mieszkańców, którzy nie mają dostępu do szerokopasmowego internetu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama