Aktualizacja: 18.09.2024 06:29 Publikacja: 30.10.2009 00:00
Tego lata używanie telefonu komórkowego na wakacjach może być pełne problemów, gdyż telekomy wprowadzają duże zmiany technologiczne. Są też takie, które nabijają rachunki turystów bez umiaru.
Pierwszą na świecie rozmowę telefoniczną z przestrzennym i maksymalnie zbliżonym do naturalnego dźwiękiem 3D przeprowadził dyrektor generalny firmy Nokia Pekka Lundmark.
Nowoczesna łączność 5G nie zdążyła w pełni rozwinąć skrzydeł, a już mówi się o jej następcy. Technologia 6G ma być tysiące razy szybsza i pozbawiona opóźnień, co otworzy wrota do zupełnie nowych usług.
Mobilne Centrum Ekspozycji Huawei po raz trzeci wyruszyło w trasę po Polsce. Po Warszawie, Jachrance i Krakowie, już 16 maja pojawi się przy Katowickim Spodku. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Digital & Green, Accelerate Industrial Intelligence”. W swoim mobilnym centrum technologicznym, Huawei prezentuje najnowocześniejsze rozwiązania m.in. dla dużych przedsiębiorstw, administracji publicznej, opieki zdrowotnej, edukacji, dostawców usług internetowych i handlu detalicznego.
Budowa sieci nowej generacji jest już zaawansowana. Nowe kontrakty nie są już tak perspektywiczne i Ericsson oraz Nokia muszą zwalniać pracowników.
Nie tylko pasmo oddane przez cyfrową telewizję naziemną, ale także ostatni blok pasma z zakresu 800 MHz może trafić na aukcję szykowaną przez państwo – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Fińska Nokia analizuje strategiczne opcje dla segmentu rozwiązań dla sieci komórkowych – podają agencje informacyjne. Wśród potencjalnych zainteresowanych miałby być duży azjatycki gracz.
Jedyny działający w Polsce operator telekomunikacyjny należący do Skarbu Państwa przez wiele lat generował straty. Miniony rok należał pod tym względem do nielicznych wyjątków. Pomogło zlecenie od resortu spraw wewnętrznych.
Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę Prawo komunikacji elektronicznej. Zmiany, które ona wprowadza, mają poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego oraz lepiej chronić konsumentów.
Parlament jest na ostatniej prostej, by przyjąć nowe przepisy dla telekomunikacyjnego rynku. Operatorzy liczą, że ułatwią im podnoszenie cen w trakcie umowy z powodu inflacji. Trafiły na UOKiK. Co teraz będzie?
Mobilne Centrum Ekspozycji Huawei po raz trzeci wyruszyło w trasę po Polsce. Po Warszawie, Jachrance i Krakowie, już 16 maja pojawi się przy Katowickim Spodku. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Digital & Green, Accelerate Industrial Intelligence”. W swoim mobilnym centrum technologicznym, Huawei prezentuje najnowocześniejsze rozwiązania m.in. dla dużych przedsiębiorstw, administracji publicznej, opieki zdrowotnej, edukacji, dostawców usług internetowych i handlu detalicznego.
Komponenty Huawei i ZTE mają zniknąć z infrastruktury 5G w Niemczech. Relacji Chin z Niemcami to nie poprawi.
Ubrania chroniące przez falami 5G, a także bielizna zwiększająca płodność – takie produkty w swojej ofercie będzie mieć nowa brytyjska marka odzieżowa o nazwie Ohmni. Stoi za nią jedna z najbardziej znanych brytyjskich artystek, która kilka lat temu gościła na festiwalu Open'er w Polsce.
Możliwe są pewne ulgi w płatności bieżących rat kredytowych czy zobowiązań publicznych. Banki i urzędy deklarują, że będą wszystkie sprawy rozpatrywać indywidualnie. O automatycznych rozwiązaniach z tytułu klęski żywiołowej na razie nie ma mowy.
Rząd nie pomoże wszystkim poszkodowanym w powodzi. Wiele firm będzie musiało negocjować z ubezpieczycielami.
- Szukając podstaw odpowiedzialności za skutki zalania w pierwszej kolejności kierowałbym uwagę na zaniedbania w utrzymaniu rzek i infrastruktury - ocenia adwokat Dominik Gałkowski, kancelaria Kubas Kos Gałkowski.
W związku z powodzią rząd uruchomił pieniądze na pomoc, ale nie pokryje ona wszystkich szkód.
Władze Barcelony z jednej strony chcą wyeliminować z rynku 10 tysięcy apartamentów, a z drugiej luzują przepisy dotyczące budowy nowych hoteli. To nieuczciwa polityka - twierdzi Stowarzyszenie Właścicieli Apartamentów Turystycznych w Barcelonie.
Ok. 770 cm ma mieć fala powodziowa, która przechodzi przez Oławę. To oznacza, że jest ona niższa niż zakładano - wynika z informacji przekazywanych przez burmistrza Oławy, Tomasz Frischmanna.
Terramar to najnowszy model marki Cupra. W gamie będzie pozycjonowany wyżej od Formentora i docelowo zastąpi Atekę. Ile kosztuje? Importer ujawnił już ceny na naszym rynku.
16 września Niemcy przywróciły kontrole na granicach z wszystkimi państwami sąsiedzkimi. Czego w związku z tym można się spodziewać? Jak wyglądają kontrole na granicy z Niemcami?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. MSZ Ukrainy poinformował, że Polska otrzyma notę protestacyjną w związku z zatrzymaniem na lotnisku w Krakowie ukraińskiego boksera, Ołeksandra Usyka.
Izraelski Mosad umieścił ładunki wybuchowe w 5 tysiącach pagerów sprowadzonych przez Hezbollah kilka miesięcy przed wtorkowymi detonacjami - informuje Reuters powołując się na dwa źródła, w tym jedno związane ze służbami bezpieczeństwa w Libanie.
"Setki wolontariuszy, sportowców, harcerzy, ale też strażaków i żołnierzy już ponad dobę umacniają wały w Marszowicach" - informował w nocy Urząd Miasta Wrocławia.
"Nie ma ludzi, których nie widać w noktowizji" - pisze na swoim profilu w serwisie X Sztab Generalny Wojska Polskiego, który informuje o wsparciu Sił Zbrojnych w ochronie terenów dotkniętych powodzią przed szabrownikami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 16 na 17 września doszło do kolejnego we wrześniu ataku powietrznego z użyciem dronów na obwód kijowski.
Dopiero gdy rząd podejmie decyzje w kluczowych sprawach, będzie można sobie próbować wyobrazić, jak może wyglądać Polska w 2040 czy 2044 roku. Czyli – czy polskie igrzyska to marzenie czy bajdurzenie.
Warto rozważyć wprowadzenie jako standardu hybrydowej formy przeprowadzania zgromadzeń wyborczych.
Przyszedł czas na audyt kontrowersyjnych spraw i decyzji z lat 2016–2023 w prokuraturze – mówi prok. Jarosław Onyszczuk, dyrektor biura prezydialnego prokuratury i członek zespołu, który ma się zająć kontrowersyjnymi sprawami z okresu poprzedniej władzy.
Premier ma tyle wspólnego z komuną i jej metodami co pani prezes Manowska z elegancją słowa.
Inwestycje zagraniczne będą w najbliższym czasie napędem rozwoju gospodarczego Mołdawii – powiedziała Maja Sandu, prezydent kraju. Kraj dostał właśnie ponad 380 mln euro pomocy rozwojowej.
O tym, jak można przygotowywać grunt pod jedynie słuszną ocenę zmian w sądownictwie.
O czym zapominamy przy okazji dyskusji o nieprzyjęciu córki polityka do katolickiej szkoły?
Urządzenia do głosowania z ekranami dotykowymi, a nawet prompter dla marszałka mają powstać w ramach przebudowy systemu na senackiej sali obrad. Wszystko za niemal 6 mln zł.
W najbliższych latach krajowa produkcja zacznie odgrywać coraz większą rolę przy modernizacji Wojska Polskiego, a to może przynieść dodatkowe korzyści gospodarcze. Ale zbyt duże wydatki na obronność nie pomagają wzrostowi gospodarczemu.
Zalane oddziały, nieczynne bankomaty czy wpłatomaty. Banki ucierpiały w powodzi, ale chcą też pomagać poszkodowanym mieszkańcom.
Marcin Czyczerski nie jest już prezesem e-commerce'owej spółki modowej z grupy CCC. Zastąpił go Dariusz Miłek, twórca polkowickiej grupy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas