„FT”: Orange i DT przekładają giełdowy debiut Everything Everywhere

Publikacja: 17.01.2014 09:22

Jak informuje dzisiejszy „Financial Times” właściciele brytyjskiego joint venture Everything Everywhere Orange i Deutsche Telekom – zdecydowali się odłożyć w czasie publiczną ofertę akcji EE na londyńskiej giełdzie.

„Obaj akcjonariusze zgodzili się, że najlepszym sposobem budowania wartości jest obecnie zachowanie obecnej struktury właścicielskiej i zamierzają dalej współpracować na brytyjskim rynku” – podaje „FT” treść stanowiska, które otrzymał od Orange i DT.

Powód, który przytacza „FT” to przekonanie, że właścicielom uda się uzyskać wyższą wycenę akcji EE gdy usługi w sieci 4G będą sprzedawały się pełną parą i „przybędzie użytkowników pakietów mobilnej transmisji pozwalających uzyskiwać wyższe marże”.

Dziennikarze „FT” wyrażają zaskoczenie decyzją właścicieli EE, ponieważ rynek kapitałowy jest obecnie chłonny, co widać po licznych debiutach. Przypominają również, że publiczna oferta EE miała być jedną z największych pod względem wartości: analitycy wyceniali firmę wstępnie na 10 mld funtów brytyjskich.

„FT” spekuluje, że wstrzymanie IPO może przynieść efekt w postaci większego zainteresowania funduszy private equity.

Przypomina także, że EE miał być drugą firmą po Vodafone w Europie, której zakupem interesował się amerykański gigant AT&T.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu