Asseco International dojrzewa do ekspansji
Holding zagranicznych spółek Asseco ma apetyt na nowe rynki. Jeśli dojdzie do dużego przejęcia, wybierze się na jedną z europejskich giełd. Projekt Asseco International (AI), czyli spółka holdingowa, do której zostały wniesione działające na rynkach zagranicznych spółki grupy Asseco, nabiera kształtów. — Pracujemy nad wydobyciem synergii między spółkami grupy oraz współpracy między spółkami z grupy. Niedługo chcemy zakończyćprace nad strategią — mówi Jozef Klein, prezes Asseco International. Powołane w październiku międzynarodowe ramię Asseco ma ambitne plany ekspansji.
https://www.pb.pl/asseco-international-dojrzewa-do-ekspansji-910892 (dostęp płatny)
Parkiet
Orange Polska: Nowy standard zaburzy odbiór danych kwartału
25 kwietnia Orange Polska opublikuje wyniki za pierwszy kwartał 2018 roku. Będzie to pierwsza publikacja wyników telekomu uwzględniająca wpływ obowiązującego od stycznia br. nowego standardu międzynarodowej sprawozdawczości – IFRS 15. Ponieważ Orange Polska zapowiedział, że nowy IFRS (przy założeniu, że struktura biznesu się nie zmieni) może obniżyć jego przychody za pierwsze trzy miesiące br. o 70 mln zł , a wynik EBITDA o 85 mln zł, analitycy przygotowali prognozy tych pozycji dla spółki na różne sposoby. Nie wszyscy szacowali wpływ nowego standardu na wynik operacyjny i netto. Zdarzają się prognozy, w których biuro nie wylicza wpływu nawet na przychody. Do wyjątków należą maklerzy, którzy przygotowali zestawienia w dwóch wersjach. Tak zrobił wedle naszej wiedzy tylko BDM.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798738_Orange_Polska:_Nowy_standard_zaburzy_odbior_danych_kwartalu.html (dostęp płatny)
Rzeczpospolita
Czy robot samodzielnie nas wyleczy?
Kwestia zastąpienia lekarza samodzielnym urządzeniem wywołuje gorącą dyskusję nie tylko w świecie medyków, ale i technologów. Podczas panelu mówiono m.in. o rozwijających się na całym świecie biobankach. Często mylone są one z bankami tkanek. A są to miejsca, gdzie gromadzi się próbki krwi, moczu. Informacje uzyskiwane na podstawie zgromadzonych tam próbek mają duże znaczenie dla rozwoju medycyny. W Polsce planuje się stworzenie sieci biobanków.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1371470-Czy-robot-samodzielnie-nas-wyleczy.html (dostęp płatny)
Dzięki nowym technologiom nie będziemy potrzebowali paszportu i portfela
Automatyzacja, autentyfikacja i blockchain mogą odmienić przyszłość podróżowania – twierdzą specjaliści z Sabre Lab w Dallas. W kwietniu eksperci z Sabre Corp. wydali coroczny raport, w którym przewidują trendy technologiczne, które wpłyną na branżę „travel” na przestrzeni następnej dekady. Kluczowa ma być automatyzacja. Postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oferują nowe możliwości dla elektronicznych usług.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1371473-Dzieki-nowym-technologiom-nie-bedziemy-potrzebowali-paszportu-i-portfela.html (dostęp płatny)
Lodówka na internetowych zakupach
Prawdziwa technologiczna rewolucja dzieje się na naszych oczach – mówili uczestnicy sesji poświęconej internetowi rzeczy. Dyskusja poświęcona była technologiom, które ułatwiają życie codzienne. Przykład: lodówka, która sama złoży zamówienie przez internet na zakup jajek w sklepie, gdy zorientuje się, że tychże brakuje, a śniadanie właściciela już wkrótce… Science fiction?
Niekoniecznie, okazuje się, że na rynku jest już dostępna inteligentna lodówka, ale na razie jednak w „kosmicznej” cenie. Na tyle dużej, że na jej zakup mało kto sobie pozwala. Nawet wytrawni koneserzy wszelkich elektronicznych gadżetów i inteligentnych domów.