Vodafone prowadzi zaawansowane rozmowy z Verizon Communications na temat odsprzedaży swoich 45 proc. udziałów w Verizon Wireless, który jest największym operatorem komórkowym w USA.

Według doniesień Bloomberga i The Wall Street Journal wartość transakcji może sięgnąć nawet 130 mld dol. i ma być ona ogłoszona 2 września.

Jednak  Vodafone wydał dziś komunikat, że nic w tej sprawie nie jest jeszcze przesądzone, choć potwierdził prowadzenie rozmów z Verizon Communications.

Informacje na temat odsprzedaży przez Vodafone 45 udziałów amerykańskiego operatora Verizon Communications (ma pozostałe 55 proc. akcji) pojawiały się w mediach już od pewnego czasu. Transakcję miały jednak hamować spore rozbieżności, co do wyceny walorów będących w posiadaniu Vodafone.

Według Bloomberga, by dopiąć transakcję  Verizon, prowadzi rozmowy z sześcioma bankami, od których chce pożyczyć 60 mld dol. (od każdego po 10 mld dol.). Spekuluje się też, że Veriozn odsprzeda 23 proc. posiadanych udziałów w Vodafone Italia brytyjskiemu operatorowi, które są wyceniane na 4 mld euro.