Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.07.2025 05:31 Publikacja: 16.09.2009 15:07
Wczorajsze zmiany w zarządzie Telekomunikacji Polskiej oraz PTK Centertel, operatorze sieci Orange, to trzecia w ciągu trzech lat poważna przebudowa najwyższych władz grupy TP. Przez jej skład (rozpatrując z PTK Centertel) przewinęło się w tym czasie kilkunastu menadżerów. Czworo z nich weszło w tym czasie do władz grupy i już zdążyło z niego ustąpić. W 2001 r. France Telecom przypieczętowała kontrolę nad TP, powierzając stanowisko prezesa zarządu Markowi Józefiakowi. W ciągu kolejnych trzech lat w zarządzie spółki zmieniły się 3 osoby. Już pod koniec rządów Marka Józefiaka zmian w spółce było coraz więcej. W 2005 r. do zarządu dołączył Jacek Kałłaur i Jean-Marc Vignolles (szef PTK Centertel) a pod koniec roku Alain Carlotti, jako wiceprezes. Upłynęła natomiast kadencja Wojciecha Romana, a Roger de Bezalaire (od zeszłego tygodnia w zarządzie Canalu + Cyfrowego) złożył rezygnację. Jeszcze w tym samym roku Bruno Duthoit zdecydował ustąpić, a do zarządu powołano Benoit Merela (Francuzi w zarządzie TP rotują szybciej). Stanowisko szefa do spraw finansów od 2002 r. niezmiennie pełni w zarządzie TP przedstawiciel France Telecom.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Tradycyjni operatorzy komórkowi mogą się niepokoić – brytyjski fintech, znany z wielowalutowych kart płatniczych...
Podczas Digital Summit 2025 – kulminacyjnego wydarzenia polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – mowa b...
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas