Cyfrowy Polsat poinformował o uruchomieniu cyfrowej telewizji naziemnej dedykowanej dla urządzeń przenośnych. Operator wykorzysta do tego częstotliwości radiowe, jakie nabył razem ze spółką Info-TV-FM. Operatorem technicznym będzie spółka Info-TV-Operator (czyli dawne Info-TV-FM).

Technicznie usługa będzie realizowana za pośrednictwem cyfrowego dekodera, który będzie odbierał sygnał z sieci naziemnej i dostarczał na urządzenia przenośne po sieci WiFi. W praktyce będzie to więc usługa domowa. Odbiór sygnału możliwy będzie tylko za pośrednictwem specjalnej aplikacji na mobilne systemy operacyjne (iOS, Android), chociaż operator zapowiada również możliwość odbioru na komputerach PC, z których na telewizory jest już blisko.

To samo urządzenie abonenckie będzie również pełniło rolę zwykłego dekodera DVB-T, a więc umożliwiało odbiór programów z trzech multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Do nich Cyfrowy Polsat dołoży już własny pakiet ośmiu różnych stacji telewizyjnych i 12 radiowych (ich zestawu jeszcze nie podano). Ponadto na dekoderze zaimplementowana zostanie aplikacja serwisu Ipla, która wymaga dostępu do internetu (jeden z modeli dekodera zaopatrzony zostanie w port ethernet). Korzystanie z dekodera będzie płatną usługą. Cyfrowy Polsat nie podał jeszcze jego ceny.

Info-TV-FM zobowiązane jest warunkami rezerwacji  do zaoferowania hurtowej usługi mobilnej TV innym chętnym do detalicznej dystrybucji. Według naszych informacji niektóre przynajmniej podmioty dostały taka ofertę jeszcze w ubiegłym tygodniu.