– W przyszłym roku zamierzamy zacząć analizę możliwość porozumień typu [i]network sharing[/i] poza Wielką Brytanią i Hiszpanią, gdzie takie umowy już funkcjonują – powiedział członek zarządu [b]France Telecom[/b] [b]Olaf Swantee[/b]. W Hiszpanii Orange współdzieli od kilku lat sieć UMTS z [b]Vodafonem[/b]. W Wielkiej Brytanii natomiast, po formalnym połączeniu spółek, dzieli infrastrukturę z [b]T-Mobile[/b]. Wedle nieoficjalnych informacji kolejnym krajem może być np. Austria.

Olaf Swantee mówił zarówno o możliwości współdzielenia już istniejącej infrastruktury, jak i wspólnych przedsięwzięciach w budowie nowych sieci LTE.

W Polsce [b]PTK Centertel[/b] planuje wspólne z [b]P4[/b] wystąpienie o częstotliwości radiowe do sieci LTE. Według nieoficjalnych informacji możliwa jest również współpraca infrastrukturalna z jednym z dużych konkurentów odnośnie sieci 2G/3G.

Olaf Swantee w zarządzie FT odpowiada za nadzór nad europejskimi spółkami zależnymi, w tym nad grupą [b]Telekomunikacji Polskiej[/b].