Częstotliwości niełatwo zbywalne

Gdy w 2012 r. sosnowiecka firma Milmex Systemy Komputerowe pierwszy raz emitowała obligacje (wtedy o nominale 20 mln zł) i informowała, że ich zabezpieczeniem są rezerwacje częstotliwości wskazywaliśmy, że to nietypowe zabezpieczenie, a przynajmniej nie akceptowane wówczas przez banki. Gdy obligacje się sprzedały wydawało się, że operatorzy znaleźli nowy sposób na pozyskiwanie finansowania. To, co dzieje się dziś, tej tezie jednak przeczy. Nie tylko trudno uzyskać za nie konkretne pieniądze, ale też trudno znaleźć podmiot, który by je wycenił. Szukają go na własną rękę także obligatariusze.

Publikacja: 21.07.2014 08:18

Częstotliwości niełatwo zbywalne

Foto: ROL

– Jako administrator zastawu próbujemy spieniężyć częstotliwości, ale sytuacja jest skomplikowana. Obecnie rozpuszczamy wici  i staramy się znaleźć podmiot, który zająłby się wyceną rezerwacji częstotliwości  i ruchomości z nimi związanych oraz znalezieniem nabywcy – mówi mec. Katarzyna Migacz z kancelarii Dyrda, Szymański, Kondratowicz.

W Milmeksie, który na inwestycje w sieć szerokopasmowego Internetu Netmaks pozyskał gros środków unijnych, nikt nie odbiera telefonów. Nie tylko od wierzycieli i dziennikarzy, ale także od prawniczki. W piątek nieuchwytny był również tymczasowy nadzorca sądowy firmy, ustanowiony kilka miesięcy temu przez katowicki sąd.

Pozostało jeszcze 86% artykułu
O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić