Problemy BlackBerry to część szerszego zjawiska

Kontrowersje wokół smartfonów BlackBerry pozornie ograniczone są do kilku krajów muzułmańskich. Jednak problem coraz łatwiejszego dostępu podmiotów trzecich do szyfrowanych transmisji dotyczy wszystkich, bez względu na lokalizację, użytkowników internetu mobilnego pragnących chronić swoją prywatność.

Publikacja: 16.08.2010 08:37

Problemy BlackBerry to część szerszego zjawiska

Foto: ROL

Kanadyjski producent smartfonów [b]BlackBerry[/b], standardowej słuchawki w jaką wyposażani są pracownicy większości korporacji na świecie, ma coraz więcej kłopotów. Po [b]Zjednoczonych Emiratach Arabskich[/b] i [b]Arabii Saudyjskiej[/b] wprowadzeniem zakazu usługi BlackBerry, czyli szyfrowanej komunikacji e-mail w trybie push między urządzeniami, zagroziły Indie. Zarzuty znów dotyczą sposobu przesyłu danych między telefonami, który dla większości klientów [b]Research In Motion[/b], producenta telefonów, jest jedną z największych zalet urządzeń. Komunikacja między nimi, nawet jeśli odbywa się ramach tego samego kraju, przetwarzana jest przez serwery RIM znajdujące się [b]Kanadzie[/b] i [b]Wielkiej Brytanii[b]. Bezpieczeństwo sprawiło np. że BlackBerry, wyspoażone w dodatkowe rozwiązania szyfrujące, zostało podstawowym telefonem np. polskich dyplomatów rozsianych po całym świecie.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl!

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?