Aktualizacja: 11.05.2025 14:21 Publikacja: 13.09.2013 11:34
Z całej propozycji nowego pakietu telekomunikacyjnego wybrałem sobie akurat problem, kto będzie rządził rynkiem. Niemniej wszystkim polecam nie mniej ważne aspekty zawarte w tym dokumencie: udrażnianie i wzmacnianie międzynarodowej konkurencji, wspólne zasady zarządzania spektrum radiowym, prawa abonenckie zawierające m.in. 6-miesięczne kontrakty lojalnościowe, ułatwienia w zmianie usługodawcy. No, ale co z tym regulatorem…
– W celu zapewnienia spójności rynkowej Komisja winna dysponować prawem weta wobec krajowych decyzji o podjęciu środków zaradczych… i tak dalej, i tak dalej. Czy weta dzisiaj nie ma? Jest, ale stosowane tylko wobec nowych definicji rynków właściwych? Czy dzisiaj Komisja nie może zablokować lokalnych decyzji? Może, systemem „zapytań” i „uzasadnionych wątpliwości”. Nic się już nie dzieje bez zgody Komisji. No to o co chodzi? O to, że Komisja chce postawić „kropkę nad i” i nie bawić się w wielomiesięczne dyskusje z lokalnymi regulatorami. Weto! i już… My wiemy, my rządzimy!
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas