Poprawek w telekomunikacyjnej Megaustawie nie da się uniknąć

– Megaustawa jest trudna i wszyscy, łącznie z nami, dopiero się jej uczą. koniec roku będzie już wiadomo, co powinno być w ustawie zmienione. To naturalna sprawa, że pewnych poprawek nie da się uniknąć.- mówi rpkom.pl Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Publikacja: 11.08.2010 09:45

Poprawek w telekomunikacyjnej Megaustawie nie da się uniknąć

Foto: ROL

– Megaustawa jest trudna, jak każda nowa ustawa a szczególnie zmieniająca tyle innych ustaw. Upłynie trochę czasu, zanim będzie ona dla wszystkich całkowicie jasna lub wypracujemy jej właściwą interpretację obudowaną orzeczeniami sądowymi. Ustawa jest także bezcenna dla rozwoju sieci szerokopasmowych. Jej uchwalenie przez Parlament wprowadziło kraj na zupełnie nową drogę rozwoju, i musi być zagwarantowane jej sprawne wdrażanie, w połączeniu z innymi działaniami UKE w zakresie infrastruktury jak porozumienie z TP – uważa[b] Anna Streżyńska[/b]. Prezes UKE poprosiliśmy o komentarz do zarzutów wobec nowej ustawy, jakie padły m.in. [link=http://www.rp.pl/artykul/517867_Telekomunikacyjna_megaustawa_pelna_dziur.html]w czasie dyskusji[/link] jaka miała miejsce w ramach projektu System Informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portal Polska Szerokopasmowa (SIPS).

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl!

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?