Przegląd prasy – piątek 3 października

Publikacja: 03.10.2014 07:30

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

CD Projekt: Podatki będą mniejsze

Producent gier sprzedał spółce zależnej CD Projekt Brands (jest jej jedynym właścicielem) prawa do znaku towarowego „The Witcher”. Wartość transakcji wyniosła 17,62 mln zł. Została oparta na wycenie przygotowanej przez niezależnego biegłego.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/760895_CD_Projekt:_Podatki_beda_mniejsze.html (dostęp Patny)

Orange, mBank: Cel na trzy lata to milion klientów

W czwartek ruszył zapowiedziany pół roku temu projekt bankowości mobilnej Orange Finanse, który dla telekomu przygotował mBank. – W naszej ocenie w trzy lata, jeśli wszystko pójdzie dobrze, pozyskamy milion nowych klientów – mówił Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. Kierowana przez niego spółka zainwestowała w projekt 15 mln zł. Orange jest odpowiedzialny za…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/760896_Orange_mBank:_Cel_na_trzy_lata_to milion_klientow.html (dostęp płatny)

Firma stawia na technologie

Gdańska spółka szuka rozwiązań mających na celu –?z?jednej strony – redukcję zapotrzebowania na energię, a z drugiej – przesunięcie popytu z godzin szczytowych. Temu ma służyć nawiązana współpraca z Intelem, a także udział w kolejnych przetargach PSE na negawaty, czyli zaoszczędzone jednostki mocy.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/760878_Firma_stawia_na_technologie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Orange zagra w duecie z mBankiem

Ty masz rozległą sieć, ja know-how z finansów, więc zróbmy razem biznes — potem się zobaczy, kto wyszedł na swoje. Tak w skrócie można opisać genezę dwóch projektów bankowo-telekomunikacyjnych, z których pierwszy wystartował w maju, a drugi właśnie ogłosił premierę. Pierwsze były T-Mobile i Alior, które stworzyły wehikul T-Mobile Usługi Bankowe (T-MUB), dostarczane przez Alior Bank.  Konkurencyjny tandem posługuje się nazwą Orange Finanse, dostarczane przez mBank.  Oferty produktowe obu duetów różnią się niuansami.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3879623,45048,orange-zagra-w-duecie-z-mbankiem.

Facebook przeprasza

Właściciel najpopularniejszego portalu społecznościowego ugiął się pod naciskami i zdecydował się udobruchać część użytkowników swojego serwisu czyli środowisko LGBT. Właściciel najpopularniejszego portalu społecznościowego ugiął się pod naciskami i zdecydował się udobruchać część użytkowników swojego serwisu. Przeprosił gejów, lesbijki, biseksualistów, transseksualistów, drag queens i drag kings, którzy oburzyli się na prowadzoną przez serwis politykę wymagającą od użytkowników używania prawdziwych imion do swoich kont.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3879641,13741,facebook-przeprasza (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Ello za Facebooka

Nowy portal społecznościowy obiecuje chronić prywatność ?i nie sprzedawać danych reklamodawcom. Na razie przyciąga tłumy. Sieć Ello ruszyła nieco ponad miesiąc temu. W momencie startu było na niej 90 osób. Teraz portal, choć nadal jest w wersji testowej (nazywanej beta), przyciąga dziesiątki tysięcy chętnych. Żeby się zapisać, trzeba zostać zaproszonym, co daje wrażenie ekskluzywności. Liczba zgłoszeń po zaproszenia to obecnie prawie 35 tysięcy. Na godzinę.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256207-Ello-za-Facebooka.html (dostęp płatny)

Bank i energia z komórki

Po Plusie i T-Mobile także Orange Polska przedstawił ofertę bankowości mobilnej. Rośnie też grono operatorów sprzedających energię elektryczną. W czwartek ruszył zapowiedziany pół roku temu projekt bankowości mobilnej Orange Finanse, który dla telekomu przygotował mBank. Tym samym trzeci telekom w kraju – po Plusie (z Invest Bankiem) i T-Mobile Polska (z Alior Bankiem) – zdecydował się na ścisłą współpracę z bankiem. Zarówno Orange, jak i mBank liczą, że na tym zyskają. – Poruszamy się po oceanie, którego nikt jeszcze nie przebył. Jednak w naszej ocenie w trzy lata, jeśli wszystko pójdzie dobrze, pozyskamy 1 mln nowych klientów – mówił Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256252-Bank-i-energia-z-komorki.html (dostęp płatny)

Cyberprzestępcy są coraz groźniejsi

Z punktu widzenia banków ?i firm pożyczkowych najbardziej narażone ?na wyłudzenia jest oferowanie kredytów przez telefon ?i internet. Ze względu na uproszczone procedury weryfikacji tożsamości oraz podawanych informacji najczęściej wykorzystywane przez oszustów są zdalne kanały dystrybucji produktów, a więc internet i telefon. Tu bankowcy i przedstawiciele instytucji pożyczkowych upatrują największego ryzyka – takie są wnioski z ostatniego badania Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i firmy doradczej EY. Jeszcze rok temu finansiści za najbardziej ryzykowny kanał sprzedaży uznawali…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256257-Cyberprzestepcy-sa-coraz-grozniejsi.html (dostęp płatny)

Konwergencja i deszcz pieniędzy

Konwergencja – to hasło, które w ostatnim czasie biznes wyjątkowo pokochał. Pierwotnie ukuto je na potrzeby zjawiska, z jakim często mamy do czynienia w meteorologii. Opisuje ono sytuację, w której na określonym obszarze zbliżają się ku sobie linie prądu powietrza. W biznesie nie ma prądów, ale są określone sektory działalności. I tak jak powietrze…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256251-Konwergencja-i-deszcz-pieniedzy.html (dostęp płatny)

Orange ucieka z Narodowego

Flagowy festiwal Warszawy wyprowadza się?ze Stadionu Narodowego. Wśród powodów jest zła akustyka. Zbudowany z myślą o Euro 2012 Stadion Narodowy miał być mekką nie tylko fanów piłki nożnej, ale i muzyki. Miał powetować fakt, że władze miasta zadowalają się przestarzałym i kameralnym Torwarem, czyniąc z Warszawy jedyną stolicę w Europie, która nie ma nowoczesnej hali sportowo-koncertowej. Takiej, jakie są już w innych polskich miastach: Katowicach, Łodzi, Gdańsku i ostatnio w Krakowie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256230-Orange-ucieka-z-Narodowego.html (dostęp płatny)

Podział szerokopasmowego tortu

Zagospodarowanie środków w ramach programu operacyjnego ?„Polska cyfrowa” na lata 2014–2020 jest szczególnie istotne, ?bo są to ostatnie pieniądze w takiej skali – pisze była prezes UKE, Anna Streżyńska W ostatnich dniach minister administracji i cyfryzacji udostępnił Radzie ds. Cyfryzacji strategiczny dokument, na który od dłuższego czasu czekał rynek, poświęcony efektywnemu zagospodarowaniu widma w paśmie 800 MHz.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256233-Podzial-szerokopasmowego-tortu.html (dostęp płatny)

Wyścig z czasem przy budowie dużej sieci internetu

Największa inwestycja teleinformatyczna w Polsce wschodniej przyspieszyła, ale resort infrastruktury ?i tak dopinguje marszałków. Finansowana z programu operacyjnego „Rozwój Polski wschodniej” budowa sieci szerokopasmowego internetu na terenie pięciu wschodnich województw (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie) wymaga instalacji ponad 10 tys. km światłowodów i wybudowania ponad tysiąca węzłów szkieletowo-dystrybucyjnych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256253-Wyscig-z-czasem-przy-budowie-duzej-sieci-internetu.html (dostęp płatny)

IP komputera i karta kredytowa zdecydują o opodatkowaniu VAT

Zakupy w sieci. W przypadku świadczenia usług elektronicznych na rzecz podmiotów niebędących podatnikami weryfikacja pochodzenia kontrahenta może odbywać się poprzez sprawdzenie adresu IP komputera oraz danych z karty, którą zrealizował płatność. Tak uznała Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 22 kwietnia 2014 r. (IBPP4/443-22/14/PK).

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256085-IP-komputera-i-karta-kredytowa-zdecyduja–o-opodatkowaniu-VAT.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

CD Projekt: Podatki będą mniejsze

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?