Przegląd prasy – poniedziałek 16 sierpnia

Publikacja: 16.08.2010 07:57

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Dwa miliony nowych abonentów do zdobycia[/b]

Daniel Rupiński

Operatorzy płatnych telewizji w ciągu najbliższych trzech lat będą walczyć o 2 mln nowych abonentów – wynika z raportu Cyfrowego Polsatu za 2009 rok. W Polsce 99 proc. z 14 mln gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden telewizor, a 36 proc. co najmniej dwa. Około 13 proc. gospodarstw korzysta z więcej niż jednego operatora płatnej telewizji. Szefowie Polsatu uważają, że rzeczywiste nasycenie płatną telewizją w Polsce wynosi obecnie około 62 – 63 proc. – Oczekuję, że mniej więcej do końca 2013 roku ten rynek się wypełni, a nasycenie wyniesie wtedy 75 – 80 procent – powiedział prezes zarządu Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=312681 (dostęp płatny)

[b]Nowe technologie w rękach Chin[/b]

Piotr Czarnowski

Telefony komórkowe, samochody i komputery będą droższe. Chiny, monopolizujące rynek niezbędnych do rozwoju nowoczesnych technologii pierwiastków, zgodziły się, by dwa czołowe przedsiębiorstwa wspólnie podniosły ceny. To kolejny pokaz siły Pekinu, który nie waha się używać bogactw naturalnych do walki o poszerzenie swoich wpływów. Reszta świata w tym wypadku musi się pogodzić z dyktatem, bo Państwo Środka w ostatnich latach wyniszczyło konkurencję i całkowicie zmonopolizowało rynek rzadkich pierwiastków (REE – Rare Earth Elements).

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=312719 (dostęp płatny)

[b]Poczta Polska odzyskuje klientów[/b]

Michał Fura

W ciągu ostatniego półrocza do narodowego operatora wróciły niektóre banki i firmy telekomunikacyjne, które wcześniej część zleceń oddały prywatnym pocztom. Na koniec drugiego kwartału 2010 r. Poczta Polska miała o 6 proc. więcej umów zawartych z klientami niż w końcu 2009 r. W ciągu ostatniego półrocza z usług operatora zaczęły znów na większą skalę korzystać niektóre banki. Liczbę przesyłanych listów zwiększyli też operatorzy telekomunikacyjni oraz kablówki – wynika z informacji „DGP”. Wśród tych, którzy wysyłają dziś do klientów listy z dużą literą M na kopercie, potwierdzającą korzystanie z nowej usługi Przesyłka Aglomeracja, są m.in. PKO BP i BPH, a także operatorzy Netia, Cyfra+ i Era.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=312770 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Sieci kablowe w USA zainteresowały się iPadem[/b]

Vadim Makarenko

Operatorzy kablowi w USA przygotowują własne aplikacje na iPada. W ten sposób przenoszą na nowe urządzenie swoje biblioteki filmów i programów telewizyjnych dostępne na żądanie. Jak poinformował amerykański dziennik „Wall Street Journal”, do uruchomienia własnych aplikacji na najnowszy gadżet Apple’a przygotowuje się siedem z dziesięciu największych sieci telewizji kablowej w USA. Comcast, który na początku tego roku poinformował o przejęciu NBC Universal, chce zadebiutować na iPadzie jeszcze do końca tego roku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,8250748,Sieci_kablowe_w_USA_zainteresowaly_sie_iPadem.html

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]E-myto znów na wokandzie[/b]

Katarzyna Kapczyńska

Konsorcjum Alcatela oprotestowało przetarg na drogowe myto. Powód? Czas, a raczej jego brak. Dziś do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) mają wpłynąć oferty na budowę systemu elektronicznego myta dla ciężarówek i bramek dla aut osobowych. Przetarg trafił na kolejną rafę. Został oprotestowany przez konsorcjum Alcatel-Lucent, Sanef, Egis, Mirabel i Cardus.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=5923f180-1717-4fdf-b1b0-4647ecfd2682&date=2010-08-16 (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Dwa miliony nowych abonentów do zdobycia[/b]

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży