Aktualizacja: 16.02.2025 14:53 Publikacja: 01.03.2022 10:49
Grecy na Ukrainie
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała Waldemar Kompała
– Możliwość komunikowania się z kimkolwiek w dowolnym języku to supermoc, o której ludzie marzyli od zawsze, a sztuczna inteligencja dostarczy taką możliwość w ciągu naszego życia – powiedział Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, podczas prezentacji online podczas wydarzenia „Inside the Lab”.
Firma twierdzi, że chociaż najczęściej używane języki, takie jak angielski, mandaryński i hiszpański, są dobrze obsługiwane przez obecne narzędzia tłumaczeniowe, to około 20 proc. światowej populacji nie mówi językami nimi objętymi.
Międzynarodowy wyścig nowoczesnych technologii przyspiesza. W Stanach Zjednoczonych oficjalnie został zaprezentowany superkomputer o imponującej szybkości przeliczeniowej. Urządzenie będzie między innymi tworzyć symulacje dotyczące broni jądrowej.
Skorupa ziemska potencjalnie kryje ogromne, niewykorzystane źródło energii geotermalnej: supergorące skały. Skorzystanie z tego źródła energii geotermalnej może być przełomem w przejściu na czystą, odnawialną przyszłość energetyczną.
Naukowcy twierdzą, że po raz pierwszy udało im się skomunikować dwie śpiące osoby. Miały się porozumiewać w snach. Naukowcy z kalifornijskiej firmy REMspace zapewniają, że świadome sny mogą otworzyć nowe wymiary komunikacji i potencjał ludzkości.
Quaise Energy, firma powiązana z naukowcami z prestiżowej MIT, ma niesamowity plan. Przekopie się przez kolejne warstwy planety, aby dotrzeć do niespożytego źródło ciepła i energii, które badacze chcą wykorzystać do zasilania elektrowni.
To ma być odpowiednik "Titanica" w przestworzach. Potężny samolot to istny hotel na skrzydłach. Projekt zakłada, że jednorazowo na pokład wsiądzie 5 tys. osób.
Z roku na rok rośnie znaczenie danych z social mediów czy komunikatorów internetowych w postępowaniach sądowych.
Koncern Meta, który jest właścicielem Facebooka, już wziął pod lupę najnowszy chiński model AI DeepSeek. Mark Zuckerberg, szef Mety, chce wyciągnąć z niego co najlepsze i wdrożyć w swoich narzędziach.
Podczas gdy Meta dołącza do innych dużych amerykańskich firm, które kończą swoje programy różnorodności, Apple zamierza ich nadal przestrzegać. Inwestorzy widzą jednak w tym ryzyko prawne.
Meta ogłosiła, że kończy swoje programy różnorodności, równości i integracji. To kolejny sposób, w jaki koncern Marka Zuckerberga chce zdobyć przychylność prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa tuż przed inauguracją.
Warszawski WSA nie wstrzymał wykonywania postanowień Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ws. zakazu wyświetlania fałszywych reklam z wykorzystaniem wizerunku Rafała Brzoski i jego żony Omeny Mensah na portalach spółki Meta (Facebook i Instagram).
Meta przekazała milion dolarów na fundusz inauguracyjny Donalda Trumpa. Ma to być element starań Marka Zuckerberga o poprawę relacji z prezydentem elektem i jego przyszłą administracją.
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Facebook, Instagram, X, Tik-Tok czy LinkedIn - w tych mediach społecznościowych są obecne duże miasta. Z nowego raportu wynika, że najlepiej radzi sobie tam Łódź.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas