Aktualizacja: 26.01.2025 15:47 Publikacja: 08.06.2022 11:35
Foto: Bloomberg
Hakerzy, przy wykorzystaniu techniki deepfake, spreparowali głos miliardera w taki sposób, że odróżnienie go od oryginału było niezwykle trudne. Podrobiony twórca Tesli obiecywał każdemu, kto zainwestuje w projekt, aż 30 proc. zwrotu z inwestycji. Wiele osób mogło się nabrać na tą technologiczną mistyfikację, ponieważ - jak powszechnie wiadomo - ten ekscentryczny wizjoner lubi się wypowiadać na tematy związane z kryptowalutami.
Eksperci wskazują, że działanie BitVex pokazuje, iż mamy do czynienia z nową jakością cyberataku. Fachowcy ze specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie firmy Bitdefender, podkreślają, iż kampania wykorzystuje technikę deepfake, by uwiarygodnić przekaz. Wciąż zawodzi jednak część wizualna hakerskich możliwości. - To już nie jest przypadkowy tweet. Odbiorcy widzą Muska mówiącego o zaletach BitVex. Jednak o ile narracja jest znośna, o tyle obraz pozostawia wiele do życzenia. Ale trzeba mieć na uwadze, że deepfake wciąż znajduje się w fazie rozwoju i wkrótce odróżnienie fałszywych przekazów od prawdziwych stanie się bardzo trudne - komentuje Mariusz Politowicz z firmy Marken.
Krótki sygnał od nieznanego numeru – najczęściej z zagranicy. Głównie w nocy, żeby wzbudzić ciekawość. Możliwe są również SMS-y z prośbą o pilne oddzwonienie. Przestępcy podają się za bliskich, sąsiadów, znajomych. Takie oszustwa noszą nazwę "wangiri" i mogą nas sporo kosztować.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Google zapowiada zmiany, które wejdą w życie 16 lutego 2025 roku. Od tej daty użytkownicy będą śledzeni nie tylko dzięki plikom cookies. Firma zbierze o nas jeszcze więcej informacji.
Cyberzagrożenia przekształciły się z marginalnego ryzyka w poważne wyzwanie dla zarządów przedsiębiorstw. Na całym świecie powstają regulacje, które nakładają na firmy nowe obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa.
W czasach, gdy cyberprzestępczość staje się bardziej zaawansowana niż kiedykolwiek, ochrona firm nie może ograniczać się do technologii. Kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa są ludzie.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Raport „Cyberportret polskiego biznesu” ujawnia niepokojący fakt: aż 52% pracowników w Polsce nie uczestniczyło w żadnym szkoleniu z tego zakresu przez ostatnie pięć lat. W obliczu dynamicznie rosnącej liczby cyberataków firmy pozostają wystawione na poważne ryzyko. Czy istnieje skuteczny sposób na zmianę tego stanu rzeczy?
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
„Słowa, które usłyszeliśmy od głównych polityków AfD o »wielkich Niemczech« i »konieczności zapomnienia o niemieckiej winie za zbrodnie nazistowskie«, brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo” – stwierdził we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych Donald Tusk.
Elon Musk wygłosił w sobotę przemówienie za pośrednictwem łącza wideo do uczestników wiecu wyborczego niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Był to kolejny przejaw jego poparcia dla tej partii przed wyborami, które w Niemczech odbędą się w lutym. Zdaniem Muska, wybory „mogą zdecydować o losie Europy, a może i świata”.
Mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej, Boeing zdecydował się wesprzeć kampanię wyborczą Donalda Trumpa milionem dolarów. Niewiele to pomogło w stosunkach z jego administracją.
To z pewnością był rok bitcoina. 5 grudnia ta kryptowaluta po raz pierwszy w historii przebiła barierę 100 tys. dolarów. Zarobić inwestorom dał także ether, choć tu trzeba było mieć dużo mocniejsze nerwy.
Tak więc big tech postawił na gniew ludu. W najbliższych latach, może nawet dekadach, technowładcy staną na straży wolności słowa, „normalności”, po stronie tego, co lokalne, w starciu z globalnymi siłami.
Holokaust nie przynależy już do sfery sacrum. Stał się być może wręcz „pophistorią”.
Dlaczego Elon Musk musi zarządzać Europą, a my musimy się z tym pogodzić.
Entuzjazm części polskiej prawicy wobec nowej ekipy w Białym Domu jest dla mnie niezrozumiały.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas