Aktualizacja: 24.11.2024 21:11 Publikacja: 23.08.2022 00:51
Start-up z Kijowa łączy firmy i programistów. Z ich rozwiązania korzystają m.in. potentaci Doliny Krzemowej.
Foto: shutterstock
Start-up z Kijowa opracował platformę, która stanowi pomost między szybko rozwijającymi się młodymi spółkami technologicznymi a profesjonalnymi programistami, którzy chcą odpocząć od pracy w korporacjach. Oczekiwania względem kandydatów to m.in. dwuletnie doświadczenie, jęz. angielski na bardzo dobrym poziomie, dostępność przez co najmniej 20 godzin w tygodniu i komunikatywność. Proces aplikacji jest wyjątkowo prosty – wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, a po weryfikacji czekać na kontakt. Programista zostanie dodany do bazy, mając od tego momentu szansę na różnorodne projekty dostosowane do jego wymagań. Ukraińcy, którzy stworzyli to rozwiązanie, mówią wprost, że platforma to swoisty Uber dla programistów. – Oferujemy im wyłącznie takie projekty, które pasują do ich kompetencji, doświadczenia i dostępności. Jednak decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu zlecenia zależy tylko od nich – to dokładnie tak samo jak w popularnych aplikacjach z ofertami transportu – tłumaczy Aleksandr Volodarsky, współzałożyciel Lemon.io (za start-upem stoją też Vasyl Dzesa i Anvar Azizov).
Projekt rozwijany przez Wordware, spółkę założoną przez Filipa Kozerę, może być rewolucją w tworzeniu narzędzi sztucznej inteligencji. Międzynarodowi inwestorzy zdecydowali właśnie wyłożyć na niego fortunę.
Gdański medtech BrainScan zamierza pozyskać miliony złotych m.in. na certyfikację w amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. W tym celu notowana na NewConnect spółka zamierza wkrótce przeprowadzić emisję akcji – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Nasz eksportowy rodzynek w świecie sztucznej inteligencji, budzący także obawy za oceanem, otworzy w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. To może być początek budowy wielkiego ekosystemu AI w naszym kraju.
Start-up wydzielony z Uniwersytetu Warszawskiego stworzył innowacyjną linię mikrobiologicznych preparatów na bazie grzybów i bakterii. Mają pomóc rolnikom i ogrodnikom.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Rodzima elektronika jest w stanie wejść na rynek chiński, choć Polacy są przyzwyczajeni do odwrotnego kierunku handlu. Cyfrowe narzędzie spółki Vasco Electronics ma pomóc przełamać bariery biznesowe w Azji.
Przedsiębiorcy, obok bezrobotnych, poszukujących pracy i niezarejestrowanych, będą mogli skorzystać z poradnictwa zawodowego w urzędzie pracy.
66 proc. ekspertów uważa , że likwidacja tzw. luki płacowej, możliwa będzie dzięki temu, że pracodawcy będą musieli podawać pracownikom informacje ułatwiające im porównywanie poziomu wynagrodzeń w podziale na płeć.
Październik był drugim miesiącem z rzędu, gdy wybór ofert na portalach rekrutacyjnych był większy niż rok wcześniej. Część pracodawców może się już szykować na poprawę wspartą środkami z KPO.
Liczba chętnych do służby wojskowej wzrasta, nie wszyscy jednak od razu są przez armię wcielani do służby zawodowej.
Czy kandydat na pracownika jest narcyzem? Odpowiedzi na to pytanie ma dostarczyć nowe narzędzie.
Po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy liczba ogłoszeń na portalach rekrutacyjnych była we wrześniu wyraźnie wyższa niż rok wcześniej. To już mocniejszy sygnał przełamania spadkowego trendu.
Chociaż powyborcze roszady w spółkach z udziałem Skarbu Państwa ożywiły rynek rekrutacji prezesów i dyrektorów, to nie zwiększyły znacząco liczby ofert pracy na najwyższych stanowiskach. Przybywa za to kandydatów.
Aż trzy czwarte firm produkcyjnych ma dzisiaj problemy ze zdobyciem kandydatów na stanowiska specjalistyczne. Przy ich niedoborze trudniej o cyfryzację przedsiębiorstw i przejście na przemysł 4.0.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas