Start-up z Kijowa opracował platformę, która stanowi pomost między szybko rozwijającymi się młodymi spółkami technologicznymi a profesjonalnymi programistami, którzy chcą odpocząć od pracy w korporacjach. Oczekiwania względem kandydatów to m.in. dwuletnie doświadczenie, jęz. angielski na bardzo dobrym poziomie, dostępność przez co najmniej 20 godzin w tygodniu i komunikatywność. Proces aplikacji jest wyjątkowo prosty – wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, a po weryfikacji czekać na kontakt. Programista zostanie dodany do bazy, mając od tego momentu szansę na różnorodne projekty dostosowane do jego wymagań. Ukraińcy, którzy stworzyli to rozwiązanie, mówią wprost, że platforma to swoisty Uber dla programistów. – Oferujemy im wyłącznie takie projekty, które pasują do ich kompetencji, doświadczenia i dostępności. Jednak decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu zlecenia zależy tylko od nich – to dokładnie tak samo jak w popularnych aplikacjach z ofertami transportu – tłumaczy Aleksandr Volodarsky, współzałożyciel Lemon.io (za start-upem stoją też Vasyl Dzesa i Anvar Azizov).

Stworzony w Kijowie projekt (początkowo pod nazwą Coding Ninjas) dziś pozyskuje najlepszych europejskich programistów dla czołowych firm z Doliny Krzemowej.

– Dzięki Lemon.io programiści mogą zapomnieć o nudnych negocjacjach z klientem. Dbamy, aby zajmowali się tylko tym, co potrafią najlepiej, czyli kodowaniem. Wystarczy przyjść na rozmowę wstępną z klientem, aby od razu dołączyć do nowego projektu – dodaje Volodarsky.