Rodzimy tzw. medtech wprowadził na rynek rozwiązanie gSense, które pozwala w domu, w sposób mało inwazyjny i przyjazny dla użytkowników, monitorować stan zdrowia w oparciu o biomarkery w ślinie i krwi. Technologia polskiej spółki wykorzystuje systemy AI do badania glukozy i tym samym leczenia cukrzycy oraz otyłości, a całość jest połączona z aplikacją mobilną (ta m.in. przypomina użytkownikom o konieczności przeprowadzanie kolejnego badania). Pierwszym dużym klientem firmy Nutrix jest Fonasa, czyli odpowiednik NFZ w Chile. Co ciekawe, instytucja ta finansuje dostęp do technologii gSense w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
Start-up założony przez Marię Hahn już ma plany szerokiej międzynarodowej ekspansji.
Siła w różnorodności
Maria Hahn pracowała w Hiszpanii i zna biegle hiszpański – to pomaga jej w robieniu biznesu w Ameryce Płd. Ale drzwi na kontynent otworzył jej udział w programie StartupChile (to jeden z najlepszych akceleratorów biznesu na świecie) i zdobyty tam grant. Jednak wszystko zaczęło się od MIT Bootcamp, gdzie wpadli na siebie Maria i Nikhil Singh. Owocem tego spotkania był pomysł biznesowy na Nutrix. Do zespołu dołączył też Jemish Parmar.
Zespół Marii Hahn (na zdj. druga z lewej) wdraża programy dla chorych na cukrzyce w modelu SaaS (software as a service). Technologia start-upu przyciągnęła już kolejnych inwestorów
Start-up w Krakowie ma zaplecze rozwojowo-technologiczne, ale główna siedziba mieści się w Bazylei. Taka lokalizacja medtechu nie jest przypadkowa – w tym mieście znajdują się siedziby gigantów farmaceutycznych: Novartis, Roche i Ascencia. Poza tym spółka Hahn ma też filię w Chile. – Dziś Nutrix to multidyscyplinarny zespół 12 osób z całego świata, ekspertów w dziedzinie urządzeń medycznych, inżynierii i sztucznej inteligencji – mówi założycielka start-upu, która sama spędziła ponad dziesięć lat w sektorze medycznym.