Na razie to pilotaż. Ale sieć Delipop planuje otworzyć 1000 takich punktów w ciągu najbliższych 5 lat. W samym Paryżu i okolicach miałoby powstać ich 300, na celowniku są też lokalizacje w innych rejonach Francji. Co ciekawe, za innowacyjnym przedsięwzięciem stoi Łukasz Nowiński, który produkuje paczkomaty dla InPostu. Twórca spółki technologicznej Retail Robotics założył joint venture z Hervé Streetem, prezesem Star Service Group. Teraz obaj chcą podbić dojrzałe rynki e-grocery w Europie. Stąd, poza Francją, placówki Delipop mają od przyszłego roku powstawać również w Wlk. Brytanii. Jak się dowiedzieliśmy, Łukasz Nowiński jest także otwarty na uruchamianie takich obiektów nad Wisłą. Szczegółów ekspansji nie ujawnia.

Czytaj więcej

Polski algorytm zastąpi pracowników sklepów

W pierwszym Delipopie paryżanie będą mogli odbierać zamówienia złożone na carrefour.fr jeszcze tego samego dnia, w zakresie godzin od 8.00 do 22.00, od poniedziałku do soboty. Przygotowane w magazynie Carrefour zamówienia będą dostarczane i przechowywane w punkcie odbioru w chłodzonej maszynie w temperaturze +4 i -18 st. C. Po złożeniu zamówienia, klient otrzyma wiadomość SMS z kodem dostępu do zautomatyzowanej maszyny Delipop (we współpracy z Carrefourem klienci mogą zamawiać z asortymentu 15 tys. produktów).

Retail Robotics ma wprawę w tworzeniu tego typu robo-punktów – od lat produkuję infrastrukturę dostawczą dla branż e-commerce i e-grocery. Do tej pory firma dostarczyła m.in. 40 tys. automatów paczkowych dla firmy Rafała Brzoski.