Wysyp nowych aplikacji

W sklepie Google można wybierać już spośród ponad 3,5 mln aplikacji. Od bezużytecznych, np. czytniki daty przydatności do spożycia, która jest wyraźnie nadrukowana na opakowaniu, po podkreślające tylko status materialny, jak VIP Black, czy specjalistyczne, np. CyberTuner (obie po ok. 1 tys. dol.), a przeznaczone dla stroicieli fortepianów. Oto kilka ostatnich debiutów.

Here AR City Model

To kolejna aplikacja twórców nawigacji Here. Wykorzystuje rozwiązania oparte na rzeczywistości rozszerzonej. Pokazuje, jak działa nowoczesna metropolia, w której poruszać się będą autonomiczne samochody. Here AR City Model pozwala na konfigurację przestrzeni, dzięki czemu użytkownik może przełączać się między różnymi widokami lub warunkami atmosferycznymi w wirtualnym mieście.

Adobe Scan

To jedna z najpopularniejszych na rynku aplikacji, dzięki którym użytkownik smartfona zyskuje skaner. Wyposażony jest on w funkcję rozpoznawania tekstu z wydruku. Autorzy podkreślają, że dzięki aplikacji można na wersję elektroniczną przerabiać dowolne rodzaje tekstów – notatki odręczne, paragony, dokumenty. Kolejnym etapem jest możliwość zamiany pliku w dokument PDF.

White Noise +

Coraz więcej osób w hałasie w miejscu pracy czy np. w tramwaju potrzebuje odcięcia się od zewnętrznych bodźców. Aplikacja emituje wiele rodzajów takich dźwięków, które tłumią odgłosy w tle. Można też korzystać z niej przy zasypianiu. Zalety tzw. białego szumu, w postaci dźwięku odkurzacza czy suszarki do włosów, zna wielu rodziców – z powodzeniem uspokajają niemowlęta. Użytkownik może sam wybrać rodzaj dźwięku, który mu najbardziej odpowiada, a także zapętlić go i słuchać, jak długo chce.

Clean My Android

Aplikacja do zwiększania wydajności urządzenia, które ma zbędne pliki i zaśmieconą pamięć. Można w ten sposób zeskanować smartfon i usunąć niepotrzebną zawartość pamięci, zaśmieconej zwłaszcza przez dodatki do gier czy zapomniane aplikacje. Twórcy podają, że Clean My Android zmniejsza temperaturę procesora dzięki hibernacji składników, które go obciążają.

Modulator głosu

Aplikacja bez specjalnego sensu, służy do dowolnego modyfikowania głosu z nagrania. Można także do niego dodawać specjalne efekty dźwiękowe, a także od razu chwalić się efektami, choćby w mediach społecznościowych.

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy chcą gonić Amerykę w sztucznej inteligencji

Krytykowany mocno przez Waszyngton i rozpychający się na rynku smartfonów koncern Huawei stawia teraz ...

Mroczny potencjał technologicznych gigantów

Unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager skrytykowała wielkich graczy na rynku wyszukiwarek i mediów ...

Startupy na celowniku Asseco

Firma utworzyła nowy dział badawczo-rozwojowy, który zajmie się rozwojem innowacyjnych produktów i usług. Ma ...

Polskim startupom przyjrzą się światowi inwestorzy

Luksembursko-Polska Izba Handlowa we współpracy z Ambasadą RP w Luksemburgu i Ambasadą Luksemburga w ...

Startupy 2019. Finansowa aplikacja dla nastolatków

GenZet tworzy mobilne rozwiązanie, które łączy w sobie metodę płatności, tzw. marketplace i wirtualną ...

Jeff Bezos na szczycie

Jeff Bezos stał się najbogatszym biznesmenem czasów współczesnych. Jego majątek według Bloomberga to 151 ...