Aktualizacja: 23.09.2023 20:16 Publikacja: 26.10.2018 18:02
Foto: cyfrowa.rp.pl
Podczas konferencji Wonderlust amerykański gigant zaprezentował całą paletę nowych urządzeń z iPhone`m 15 na czele. Firma wprowadza gniazdo USB i rezygnuje ze skóry w swych gadżetach.
Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedano w Europie ponad 77 tysięcy egzemplarzy tego modelu (dane Yato Dynamics). Puma pozostaje SUV-em wysoko ocenianym nie tylko przez dziennikarzy, lecz również przez klientów. Doceniliśmy ją za walory jezdne, mocne silniki i praktyczną kabinę. Jak przedstawia się aktualna oferta?
Nowy iPhone bez technologicznego przełomu, ale z kosmicznymi cenami. Konkurenci Apple’a jednak i tak muszą się obawiać.
Producent niezwykle nowatorskiego urządzenia bez wyświetlacza i z obrazem wyświetlanym na dłoni, zamiast ekranu, które miałoby zastąpić smartfony, podał datę premiery, która odbędzie się w czasie... zaćmienia.
Ostatnimi laty koncern z logo nadgryzionego jabłka nie rozpieszczał fanów zalewem nowych funkcjonalności w swoich telefonach. Premiera iPhone’a 15, która zbliża się wielkimi krokami, ma wiązać się dużymi zmianami.
Apple, Samsung czy Xiaomi – brand nie ma znaczenia, sprzedaż inteligentnych telefonów na świecie w tym roku spada drugi rok z rzędu. Winna inflacja i oszczędności konsumentów.
Jak zaspokoić potrzebę przemieszczania się ludzi i towarów, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i społeczeństwo?
Inwestycja Agility Robotics może całkowicie odmienić naszą rzeczywistość – amerykańska firma ma bowiem plan, by uruchomić masową produkcję humanoidów. Chce zalać rynek zbliżonymi do wyglądu człowieka inteligentnymi robotami.
Ulice San Francisco są w ostatnich tygodniach sceną jednego z ciekawszych eksperymentów technologicznych na świecie.
Internetowy gigant właśnie rozszerzył o ubrania swój automatyczny system kasowy, który pozwala płacić użytkownikom za artykuły bez czekania w kolejce. Dotąd był używany głównie w sklepach spożywczych.
Utrata masy kostnej podczas podróży kosmicznych to jedna z poważnych konsekwencji długotrwałego przebywania w środowisku z mikrograwitacją. Po powrocie z dłuższych misji astronauci mają problemy zdrowotne.
Z zgłoszenia opublikowanego w brytyjskiej Izbie Spółek przez TikTok Information Technologies UK Ltd, wynika, że kontrowersyjna platforma zanotowała obrót w wysokości 2,6 miliarda dolarów w Wielkiej Brytanii, Europie, Ameryce Łacińskiej i Środkowej.
Jeszcze o 9 rano władze okupacyjne Krymu informowały, że ruch na Moście Krymskim odbywa się normalnie. Godzinę później przejazd został zamknięty, a ludzie uwięzieni między jednym a drugim brzegiem. Przestały też kursować promy między Rosją a okupowanym Sewastopolem.
Władze w Pekinie przyznały, że w centrum badawczym w Hefei powstało centrum rozwoju kluczowych technologii wykorzystywanych do wytwarzania energii termojądrowej, czyli powstającej tak samo jak ta zasilająca Słońce i inne gwiazdy.
Wykorzystanie sztucznej inteligencji jest dyskusyjne nie tylko z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, ochrony danych i trudności, jakie technologia ma przy odróżnianiu prawdy od fałszu. Pytania pojawiają się także ze względu na obciążenie klimatu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Nie maleje napięcie między Polską a Ukrainą z powodu jednostronnego embarga na ukraińskie zboże wprowadzonego przez Ukrainę. - Chcę powiedzieć prezydentowi Zełenskiemu, żeby nigdy więcej nie obrażał Polaków - powiedział w Świdniku Mateusz Morawiecki.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w trakcie swojego powrotu na Ukrainę odznaczył w Lublinie dwójkę polskich wolontariuszy ukraińskimi odznaczeniami państwowymi.
TotalEnergies zarządzający ponad 30 proc. stacji paliwowych we Francji nie zgadza się z planami rządu, który dąży do sprzedaży paliwa ze stratą. Francuski koncern zapowiedział, że nie zejdzie poniżej kwoty 1,99 euro za litr.
Strategie zarządzania zmian, tajemnice udanych fuzji i przejęć a także udanej ekspansji za granicą-to niektóre z tematów SoDA Conference 2023, październikowego spotkania branży IT.
Wątpliwy jest pogląd NSA, zawarty we właśnie wydanym wyroku II FSK 2543/20 i setkach wcześniejszych (w szczególności II FSK 2730/19), że nie wszystkie ostateczne decyzje okradające obywateli z majątku naruszają prawo w sposób rażący. Użyte przez sąd argumenty są, co najmniej, obraźliwe i to w sytuacji, gdy poważne są powody aby przeprosić obywateli za krzywdy jakie wyrządził niestarannymi wyrokami niesłusznie oddalającymi przez lata skargi na decyzje wymiarowe.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Gorzowie Wielkopolskim, że na granicy polsko-białoruskiej trwa klasyczna wojna hybrydowa wywołana przez reżim Łukaszenki.
„Nie chcę, żeby Polska po prostu przepuszczała (migrantów) dalej” – powiedział kanclerz Olaf Scholz. Zażądał też wyjaśnienia afery wizowej.
Izba niższa holenderskiego parlamentu podjęła decyzję o wprowadzeniu podatku na pasażerów przesiadających się na Schiphol w Amsterdamie. Europejskie podróże przez ten port podrożeją wtedy nawet o jedną trzecią.
Prezydent Władimir Putin wydał rozkaz przesiadania się już ponad miesiąc temu, ale biurokracja stawia zaciekły opór
Związek zawodowy United Auto Workers rozszerzył strajk o 38 ośrodków dystrybucji części dla General Motors i Chryslera (Stellantisa), zatrudniające 5600 ludzi. Strajk stanie się szybko ogólnokrajowy. UAW utrzymał wobec Forda akcję tylko w jednej fabryce, bo są postępy w negocjacjach z pracodawcą.
Inflacja wymusza wiele działań na konsumentach, ale tak samo na przedsiębiorstwach i pracodawcach. Pracownicy lepiej postrzegają firmy, które prócz wynagrodzenia oferują dodatkowe benefity, szczególnie te z kategorii jedzenia.
Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas swojej wizyty w Waszyngtonie przewidywał, że Siły Zbrojne wyzwolą Bachmut do końca roku, co wskazuje na różnicę w stanowiskach Ukrainy i USA dotyczących kontrofensywy – pisze „The New York Times” .
W trakcie konwencji w Wiedniu Lewica mówiła o swoim programie mieszkaniowym. Lewica chce - by tak jak we Wiedniu - państwo razem z samorządami budowało mieszkania na wynajem.
Choć Rosjanie zapewniają, że do rozbudowy węgierskiej elektrowni atomowej Paks wszystko jest gotowe, to pierwszy beton pod fundamenty nowych reaktorów wyleją dopiero „do końca 2024 roku”. Dlaczego tak późno? Może tu chodzić o pieniądze. Budowę finansuje prowadząca wojnę Rosja.
Stany Zjednoczone zwróciły się do polskiego rządu o wyjaśnienie słów premiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział, że Polska nie przekazuje już broni walczącej Ukrainie.
Przekleństwem polskiego sektora energetycznego jest dominacja własności państwowej. A w efekcie całkowite podporządkowanie go interesom partii aktualnie sprawującej władzę. Walka o głosy w branżach schodzących ze sceny gospodarczej uniemożliwia zapewnienie niezawodnych dostaw taniej energii.
Studentka krzycząca podczas legalnego zgromadzenia wulgarne hasło "***** PiS" jest winna popełnienia wykroczenia w postaci użycia słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznych, ale jednocześnie nie zostanie za swoje nielegalne zachowanie ukarana.
Niemiecka firma Securing Energy for Europe GmbH, czyli upaństwowiona Gazprom Germania, podpisała kontrakt na przewóz gazu skroplonego z Jamału do Indii. Oburzeni są nawet sami Niemcy.
Aby ograniczyć nielegalną migrację, niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser skłania się do krótkotrwałych pełnych kontroli bezpieczeństwa na granicach z Czechami i Polską.
Francja dostosowuje finansowanie samochodów elektrycznych. W przyszłości wspierany będzie jedynie zakup modeli rzeczywiście przyjaznych środowisku. Dotyczy to przede wszystkim importu samochodów elektrycznych z Chin.
W ten weekend wchodzi na nasze ekrany siedem tytułów. Ale szczególnie chciałabym polecić dwa polskie: „Zieloną granicę” Agnieszki Holland i „Strzępy” Beaty Dzianowicz
Miała nie tylko pasję, ale i odwagę, by porzucić stabilną, perspektywiczną karierę w mediach i zacząć rozwijać własną firmę. Dziś Delia Lachance jest jedną z najważniejszych kobiet w niemieckim biznesie.
Metallica przygotowuje się do festiwalu gwiazd metalu Power Trip, m. in. z AC/DC, i opublikowała nowy, koncertowy singiel “Too Far Gone”.
Liczba turystów, którzy przyjechali do Grecji od stycznia do lipca tego roku, była o 21,9 procent większa niż rok wcześniej. Najszybciej przybywało Amerykanów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas