Aktualizacja: 09.05.2025 16:22 Publikacja: 01.12.2018 17:31
Foto: Bloomberg
Pracownicy Google jasno dali już do zrozumienia, że nie podoba im się pomysł stworzenia specjalnej wyszukiwarki na rynek chiński. Wyszukiwarka, która miałaby w Państwie Środka rywalizować z Baidu, tworzona jest w ramach projektu Dragonfly. Pracownicy giganta pisali w liście otwartym, że „Google musi porzucić Dragonfly” i że przyłączają się do Amnesty International w wezwaniu do anulowania projektu. List ten już miał zostać podpisany przez ponad 500 pracowników Google.
Wyrażane podpisem poparcie to nie wszystko. Pracownicy Google, w którym brak jest związków zawodowych, stawiają etyczne działanie tak wysoko, że gotowi są nawet strajkować. Ruszyła już nawet zbiórka środków na wypłaty dla strajkujących lub dla tych, które odeszły z firmy po aferze związanej z Dragonfly. Zbiórkę zainicjowała Fong Jones, aktywistka społeczna, która w parę godzin zebrała ponad 100 tysięcy dolarów na ten cel. Były pracownik Google, Jack Poulson, który zrezygnował w sierpniu z pracy w związku ze swoimi wątpliwościami co do projektu Dragonfly zadeklarował dorzucenie 10 tys. dolarów. Pieniądze, jak informuje serwis CNBC, jawnie dorzucają też obecni pracownicy Google.
Afera Dragonfly ujawniła także, że część pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo była pomijana przez szefostwo przy informacjach i podejmowaniu decyzji związanych z projektem.
Na początku przyszłego tygodnia południowokoreański koncern pokaże swojego najnowszego smartfona. Mowa o Galaxy...
Bill Gates zadeklarował, że do 2045 roku przekaże najuboższym niemal cały swój majątek – 200 mld dolarów. Ostro...
USA naciskają na kraje objęte cłami, aby korzystały z usług sieci Starlink Elona Muska. Są rządy, które wierzą,...
Poniedziałek 5 maja jest ostatnim dniem funkcjonowania pierwszej aplikacji, która umożliwiła darmowe rozmowy tel...
Samolot JetZero, start-upu z Kalifornii, który ma zamiar rozbić duopol lotniczych gigantów, poleci do końca 2027...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas