RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 27.12.2024 20:34 Publikacja: 20.03.2019 21:26
W przyszłym tygodniu europosłowie będą głosować nad dyrektywą korzystną dla twórców i wydawców
Foto: Bloomberg
Według nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” branża internetowa na czwartek szykuje akcję, która ma pokazać jej sprzeciw wobec zmian w europejskim prawie. Zakładają one powstanie systemu, w ramach którego internetowi potentaci, jak Google czy Facebook, musieliby dzielić się z wydawcami i twórcami przychodami, które osiągają z tytułu udostępniania np. piosenek, artykułów czy zdjęć.
CZYTAJ TAKŻE: Europejczycy za ograniczeniem potęgi firm internetowych z USA
Najbogatszy człowiek świata i właściciel takich firm jak Tesla, Neuralink, xAI, czy platforma X, ma nowego konia pociągowego. Na SpaceX przypada więcej niż co drugi start rakiety kosmicznej na świecie. W 2025 roku zaatakuje jednak konkurencja.
Już od 2025 r. największe polskie przedsiębiorstwa będą zobligowane do publikowania raportów zrównoważonego rozwoju, w tym liczenia śladu węglowego. Docelowo obowiązek ten obejmie ok. 3,5 tys. firm. Bank Pekao S.A. przygotował rozwiązanie, które może pomóc w jego wypełnieniu, m.in. w obliczeniu emisji w zakresie 3.
Serial „Squid Game” przyniósł platformie Netflix blisko miliard dolarów. Sezony „Squid Game” 2 i 3 mają być „bardziej brutalne i niepokojące”, ale i dochodowe, m.in. dzięki rozbudowanym umowom franczyzowym. W końcu też porządnie zarobią twórcy serialu.
Govy to nowa marka, która ma zagospodarować nowy rynek tzw. latających samochodów. W 2025 r. ruszy produkcja tych nietypowych elektrycznych pojazdów pionowego startu. Plany wdrożeń są bardzo ambitne.
Najbogatszy człowiek świata rzucił wyzwanie dominującej na rynku sztucznej inteligencji firmie OpenAI, wypuszczając bota Grok. Okazał się hitem. Teraz Elon Musk idzie dalej – zdobył właśnie potężnych inwestorów dla swojej spółki xAI.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Kiedy bitcoin bije rekordy, rośnie majątek jego twórcy, plasując go w gronie kilku najbogatszych osób na świecie. Tylko, że wciąż nie wiadomo, kto kryje za pseudonimem Satoshi Nakamoto. Czy nowy rok przyniesie przełom?
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Wśród nowinek branży żywności oczekuje się na mięso stworzone bez udziału zwierząt, a na półkach można już znaleźć chipsy z owadów czy warzywa z tzw. rolnictwa pionowego. Eksperci zwracają uwagę na poprawę składników żywności czy rolnictwo regeneratywne.
Wielkie otwarte dla wszystkich źródło wiedzy i narzędzie do komunikacji bez granic, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie. To obiecywał internet na początku XXI wieku. I obietnicy dotrzymał. Zapomnieliśmy jednak, że nie wszystko jest na sprzedaż.
Rumuńskie systemy radarowe wykryły w czwartek mały obiekt latający, który naruszył krajową przestrzeń powietrzną. Prawdopodobnie był to dron.
Premier Fidżi Sitiveni Rabuka odwołał ze stanowiska minister ds. kobiet, dzieci i opieki społecznej Lyndę Tabuyę po tym, gdy do internetu wyciekło nagranie, na którym minister jest naga.
Stereotyp, że nowe technologie nie są dla pań, odchodzi do lamusa, ale kobiety na wysokich stanowiskach w tej branży to nadal rzadkość. W tym roku to grono opuściły dwie biznesowe ikony: Susan Wojcicki i Sheryl Sandberg. Ile następczyń znajdą?
Termin „wyprzedaż” działa na ok. 60 proc. kupujących, a nikt nie lubi na zakupach przepłacać. Ponieważ liczba promocji na rynku spada, to teraz powinna zachęcić do zakupów liczba okazji.
Aktywność inwestorów wysokiego ryzyka w Europie mocno dołuje. Czy jest szansa na strumień pieniędzy, który w 2025 r. pobudzi rynek innowacji? Nowa unijna komisarz ds. start-upów wie, jak rozkręcić rynek.
Algorytm sztucznej inteligencji okazał się lepszy od człowieka i jego smaku. Zidentyfikował pięć najmocniejszych nut w każdej próbce whisky dokładniej niż którykolwiek z ekspertów. Czy to koniec testerów? I podróbek?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas