Uber zaskakuje. Wprowadzi usługi w abonamencie

Amerykański startup, który zrewolucjonizował branżę przewozową i sposób poruszania się po mieście, szykuje się kolejny krok, który może wpłynąć na rynkowy układ sił. Firma da bowiem użytkownikom dostęp do wszystkich swoich usług w ramach miesięcznej subskrypcji.

Publikacja: 23.07.2019 13:44

Uber zaskakuje. Wprowadzi usługi w abonamencie

Foto: Bloomberg

To oznacza, że po opłaceniu abonamentu klienci zyskają dostęp do wliczonych w pakiet: dostaw jedzenia w ramach oferty Uber Eats, przejazdów autami Ubera, a także rowerami i hulajnogami Jump.

Czytaj także: Czas odcinać kupony od sukcesu. Współzałożyciel Ubera kupuje rezydencje

Abonament kosztuje 24,99 dol. miesięcznie. Uber rozpoczął już pilotaż tej formuły w San Francisco i Chicago. W ramach nowego projektu testowane są jednak różne rozwiązania. Jedno zakłada, że użytkownicy zyskują zniżki na przejazdy autami, a także określoną liczbę darmowych dostaw Uber Eats i wypożyczeń rowerów oraz hulajnóg.

– Od zamawiania posiłków po przejazdy – zawsze staraliśmy się, by Uber był rozwiązaniem, które zaspokoi nasze codzienne potrzeby – tak skomentował tę strategiczną zmianę w formule działania rzecznik Ubera, cytowany przez serwis TechCrunch.

Czytaj także: Miejska sieć lotnicza i jedzenie z drona. Uber szykuje rewolucję

Pierwsze testy ruszyły w październiku. Wybrani użytkownicy, w zamian za miesięczną subskrypcję, otrzymywali zniżki na podróże z Uberem. Amerykański gigant nie jest jednak jedynym w tej branży, który przechodzi do formuły abonamentowej. Wcześniej na podobne kroki zdecydował się jego główny rywal – Lyft. Firma ta wdrożyła usługę All-Access (z ang. dostęp do wszystkiego), która działa na zbliżonej zasadzie. Eksperci wskazują, że przechodzenie z czasem przez firmy oferujące usługi w formule płacenia dokładnie za to z czego korzystają na terminowe subskrypcje, to scenariusz, o którym mówiło się od dawna. Taki sposób wynajmu swoich elektrycznych hulajnóg miejskich testuje w USA np. Bird.

Uber, jako platforma multimodalna, ma szansę zdobyć dzięki abonamentom grono wiernych i zaangażowanych (czytaj: wydających więcej) użytkowników.

Globalne Interesy
20 lat więzienia i 100 mln dol. grzywny. W USA chcą zablokować DeepSeeka i chińską AI
Materiał Promocyjny
Koszty leczenia w przypadku urazów na stoku potrafią poważnie zaskoczyć
Globalne Interesy
Unia Europejska chce stworzyć rywala dla DeepSeeka i ChatGPT. Ale bez Polski
Globalne Interesy
To on stoi za DeepSeekiem i rzuca wyzwanie USA. Kto w Chinach buduje systemy AI?
Globalne Interesy
„Istotne dowody”. Chińska rewolucyjna technologia w cieniu podejrzeń
Globalne Interesy
Chińczycy mają już coś lepszego, niż budzący postrach w USA DeepSeek. Co potrafi Qwen?