Sponsor Donalda Trumpa chce się pozbyć prezesa Twittera

Bloomberg

Jeden z najzamożniejszych sponsorów prezydenta Donalda Trumpa i Partii Republikańskiej kupił „znaczący” pakiet akcji Twittera i chce się pozbyć prezesa i założyciela platformy – Jacka Dorseya.

Elliott Management, jeden z największych na świecie funduszy inwestycyjnych, należy do miliardera Paula Singera, który wsparł komitet inauguracyjny Trumpa sumą 1 mln dolarów. Podobnie jak 24 innych miliarderów. Wcześniej wspierał finansowo także Rudolpha Giulianiego, kiedy ten ubiegał się o nominację prezydencką, a także George’a W. Busha. Paradoksalnie, kiedy Trump ubiegał się o nominację Singer nie był jego zwolennikiem, ale już w lutym 2017 roku stanął po stronie obecnego prezydenta.

CZYTAJ TAKŻE: Twitter kończy z politycznymi reklamami. A prezes wchodzi w nowy biznes

Jak twierdzi CNBC, fundusz zainwestował prawdopodobnie ponad miliard dolarów w Twittera, który wart jest w sumie około 28 mld dolarów – według aktualnej wyceny giełdowej. Dzięki tej inwestycji fundusz ma czterech członków w radzie nadzorczej spółki.

Z kolei według Bloomberg News Singer chce wraz z innymi niezadowolonymi akcjonariuszami Twittera odsunąć Dorseya od władzy. Cześć inwestorów uważa, że powinien ustąpić ze stanowiska w związku z kiepskimi wynikami platformy społecznościowej oraz tym, że nie angażuje się w zarządzanie firmą tak bardzo jak powinien, ponieważ zajmują go inne projekty.

CZYTAJ TAKŻE: Najwięksi ekscentrycy Doliny Krzemowej

Tymczasem brytyjski dziennik „The Guardian” sugeruje, że Elliott Management ma jeszcze inne motywacje swych działań. Dorsey i zarząd Twittera zdecydowali, że na platformie społecznościowej nie będą publikowanie żadne reklamy polityczne przed wyborami prezydenckimi w USA w tym roku. Tymczasem Twitter dotychczas był jednym z najważniejszych kanałów politycznej agitacji – nie tylko prezydenta Donalda Trumpa, ale także jego oponentów. Twitter chce też uniknąć fejkowych reklam i fałszywych informacji, które mogą mieć wpływ na wynik wyborczy.

Brak reklam politycznych na Twitterze jest nie na rękę Republikanom i samemu Trumpowi, który z platformy zrobił swój najważniejszy kanał komunikacji z wyborcami, zwolennikami i oponentami politycznymi.

CZYTAJ TAKŻE: Założyciel Twittera przenosi się do Afryki. Kuszą go kryptowaluty

Jack Dorsey ma jednak wsparcie. Jako pierwszy wyrazy wsparcia przesłał mu miliarder Elon Musk, którego profil na Twitterze obserwuje ponad 31 mln osób. Szef Tesli i SpaceX zamieścił krótki wpis, w którym pisze, że wspiera Dorseya i dodał, że ten ma „dobre serce”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wynalazek Toshiby wykryje raka. Z kropli krwi

Japoński koncern ujawnił swój najnowszy produkt. Jego maszyna, wielkości kserokopiarki, z jednej kropli krwi ...

Uber w Polsce obniża ceny. Jest jednak haczyk

Operator popularnej aplikacji łączącej pasażerów z kierowcami rzuca wyzwanie rywalom. Zdecydował właśnie, że na ...

Tim Apple, czyli kolejna wpadka Trumpa

Prezes Apple Tim Cook spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. który pomylił jego ...

Tłumacz Google przestanie kaleczyć język polski

Nowa aktualizacja tego narzędzia Google wprowadza wiele ulepszeń, które gwarantować mają nową jakość tłumaczeń ...

Bitwa na patenty – Koreańczycy na czele

W wyścigu o innowacyjne technologie wśród koncernów liderem jest Samsung, zaś wśród startupów Netflix. ...

Wiemy, kiedy wystrzeli „Sniper”

CI Games ujawniło dziś datę premiery swojej najnowszej gry. Czy stanie się ona globalnym ...