Technologiczny potentat pomaga protestującym maskować twarze

Gwardia Narodowa na ulicach Los Angeles.
Bloomberg

Zamieszki w USA nie ustają. Protesty przybierają mniej lub bardziej pokojową formę, jednak policja stara się rozpoznawać twarze uczestników. Dlatego Signal, aplikacja do bezpiecznego przesyłu wiadomości, zyskała nową funkcję zamazywania twarzy.

Aktualizacja dotyczy wersji zarówno na Androida, jak i iOS. Użytkownicy będą mogli przesłać sobie zdjęcia, jednocześnie będą mogli zamazywać twarze dzięki prostej funkcji. Aplikacja sama rozpoznaje twarze na zdjęciach, a wypadku pominięcia, użytkownik sam może dokończyć anonimizację fotografii.

CZYTAJ TAKŻE: WhatsApp ma już 2 mld użytkowników. Ale Signal za progiem

Wszystko dzieje na telefonie, więc nieprzerobione zdjęcie nie opuszcza smartfona. Ma to zapewnić dodatkową ochronę przed potencjalnym rozpoznaniem.

Od początku protestów, związanych z zabójstwem George’a Floyda przez policjanta, Signal notuje rekordową ilość pobrań. Moxie Marlinspike, współtwórca aplikacji, zapowiedział prace nad kolejnymi funkcjami, stwierdził również, że 2020 r. to dobry rok, by zacząć zakrywać swoją twarz.

Pierwsze wydanie Signala ujrzało światło dzienne w 2014 r. Aplikacja utrzymuje się i rozwija z dotacji i grantów. W lutym 2018 r. założono fundację non-profit Signal Foundation. Jej początkowe finansowanie wyniosło 50 mln dol. Oprogramowanie Signala jest darmowe i dostępne w ramach wolnego oprogramowania.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski komunikator Telegram może zatopić Macrona. Kto za nim stoi?

Według danych Sensor Tower dzienne pobrania aplikacji potroiły się w ciągu tygodnia. Jednak na horyzoncie pojawia się zagrożenie dla aplikacji szyfrujących – znajdujący się w Kongresie EARN IT Act, jeśli zostanie uchwalony, wymusi wyrzucenie m.in. Signala z oferty na amerykańskich serwisach z aplikacjami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amazon wart już 1,5 bln dolarów. Niewyobrażalna fortuna Jeffa Bezosa

Gigant handlu e-commerce zdrożał w poniedziałek o 5,7 proc., a notowania po raz pierwszy ...

Emitel widzi się w #Polskie5G

Udział Emitelu w joint venture #Polskie5G byłby jak najbardziej naturalny i neutralny – uważa ...

Apple porzucił Intela. Te Maki mają już nowe serce

Apple zaprezentował nową serię swoich komputerów Mac. MacBook Air, MacBook Pro i Mac Mini ...

Bloomberg

Snapchat pod lupą Departamentu Sprawiedliwości

Firma Snapchat poinformowała, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wraz z SEC (Komisją Papierów Wartościowych ...

Ukraińcom się przelewa. Ten startup o tym wie

Polski fintech, założony przez Białorusinów dla Ukraińców, stworzył portal oraz aplikację umożliwiające tanie przelewy ...

Zamieszki uderzyły w Google. Przesuwa ważną premierę

Google zdecydowało się przesunąć internetową premierę Androida 11. Miał zostać zaprezentowany 3 czerwca. Jednak ...