Tu rządzą kobiety. Udany debiut giełdowy aplikacji randkowej Bumble

Bloomberg

Bumble, aplikacja randkowa, którą wyróżnia to, że kobiety wykonują pierwszy ruch zadebiutowała w czwartek na giełdzie Nasdaq. W pierwszym dniu notowania spółki wzrosły o ponad 60 proc., dzięki czemu rynkowa wartość wyniosła 7,7 mld dol.

Mimo że  siedziba spółki nie znajduje się w Dolinie Krzemowej, inwestorzy i tak rzucili się na akcje technologicznej firmy. Bumble sprzedawał swoje walory po 43 dol., w porównaniu z pierwotnym przedziałem cenowym 28-30 dol. Sugeruje to, że popyt wśród inwestorów był ogromny. Akcje gwałtownie wzrosły po otwarciu, do 76 dol., czyli o 77 proc., jednak ostatecznie zwyżka wyniosła 60 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Ten wielki kraj zablokował Tindera. Bo aplikacje randkowe są niemoralne

Firma została założona w 2014 r. przez Wolfe Herd, która swoją karierę rozpoczęła w innym serwisie randkowym: Tinder. Początkowo postanowiła stworzyć sieć społecznościową skoncentrowaną na kobietach, zanim wpadła na koncepcję aplikacji randkowej dla kobiet. Bumble wymaga, aby kobiety szukające drugiej połówki wykonywały pierwszy krok, a idea jest taka, że dzięki temu kobiety będą dokonywały własnych wyborów.

Bumble stał się niezwykle popularną marką na świecie, mimo że konkuruje na zatłoczonym rynku aplikacji randkowych. Obecnie oferuje również usługi wychodzące poza randkowanie, w tym profesjonalne nawiązywanie kontaktów (Bumble Bizz), czy znajdowanie nowych przyjaciół (Bumble BFF).

W przeciwieństwie do wielu innych firm technologicznych większość zarządu Bumble składa się z kobiet. Wolfe Herd, w wieku 31 lat została jedną z najmłodszych kobiet na stanowisku prezesa w sektorze technologicznym, która wprowadziła swoją firmę na giełdę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielkie zamieszanie w genach. Powodem błędy Excela

Program Microsoftu błędnie rozpoznawał szeregi symboli oznaczających ludzkie DNA i namieszał w wynikach badań ...

Pierwszy post królowej Elżbiety II na Instagramie

Post dotyczył listu wysłanego do księcia Alberta przez żyjącego na przełomie XVIII i XIX ...

CD Projekt ma certyfikację i rusza z produkcją płyt z „Cyberpunkiem”

Studio zakończyło proces certyfikacji „Cyberpunka” i rozpoczęło produkcję płyt na konsole Microsoft Xbox oraz ...

Allegro wchodzi w sprzedaż biletów

Dzięki umowie inwestycyjnej z eBilet Polska przez serwis będzie można kupić wejściówki na najpopularniejsze ...

Przyszłość tabletów przesądzona? To skąd ten skok sprzedaży.

Elektroniczne tabliczki wróciły do łask – wynika z najnowszych danych. Czy rosnący popyt zwiastuje ...

Polski startup logistyczny chce podbić Niemcy

Międzynarodowa ekspansja, inwestycja w technologię, uruchomienie dwóch centrów logistycznych, w tym jednego przy granicy ...