Aktualizacja: 25.01.2025 18:05 Publikacja: 11.12.2018 11:41
Grover z „Ulicy sezamkowej” podczas prezentacji Qualcommu na CES w Las Vegas
Foto: Bloomberg
Chiński sąd przychylił się do wniosku Qualcommu i nałożył na cztery spółki zależne Apple nakaz wstrzymania dostaw i sprzedaży na tamtejszym rynku iPhone’ów. Ograniczenia dotyczą kilku serii tych telefonów, a mianowicie iPhone’ów 6S, 6S Plus, 7 i 7 Plus, a także iPhone’a 8, 8 Plus oraz modelu X. Powód? Producent z San Diego oskarża Apple’a o naruszenie dwóch patentów. Pierwszy dotyczy systemu dopasowania i formatowania rozmiaru oraz wyglądu zdjęć, drugi – funkcji zarządzania aplikacjami z poziomu dotykowego ekranu. Don Rosenberg, wiceprezes Qualcomm twierdzi, że uciekanie się do sądowych zakazów to scenariusz, po który firma musiała sięgnąć, aby strzec swoich praw własności intelektualnej. Jak zaznacza, koncern stworzony przez Steve’a Jobsa odmówił producentowi mikroprocesorów rekompensaty za wykorzystanie opatentowanych rozwiązań.
Elon Musk skrytykował ogłoszony przez nowego prezydenta USA projekt Stargate, który ma być „największą w historii inwestycją". Jak twierdzi miliarder, firmy, które mają ją przeprowadzić, „nie mają pieniędzy”.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Utrzymująca się z dobrowolnych wpłat użytkowników internetowa encyklopedia podpadła Elonowi Muskowi. Miliarder zarzuca jej, że nie jest ideologicznie niezależna i nawołuje, by jej nie wspierać.
Nowy prezydent USA szeroko otwiera drzwi technologicznym gigantom chcącym bez regulacyjnego skrępowania rozwijać systemy sztucznej inteligencji. Liczy na przyspieszenie w AI, która może wkrótce osiągnąć poziom inteligencji człowieka.
Popularny serial „Squid Game”, sport i wydarzenia na żywo opłaciły się największej platformie streamingowej na świecie. Ma już ponad 300 mln użytkowników i świetne wyniki finansowe.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Wiele wskazuje na to, że wkrótce może dojść do sprzedaży jednego z największych na świecie producentów układów scalonych. Przejęciem amerykańskiego giganta interesować mają się Qualcomm i Elon Musk.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Polski start-up Holi Health, uznany za jeden z 10 najbardziej innowacyjnych w obszarze zdrowia i wellness w UE, szykuje mocną ekspansję. Na celowniku są Włochy i Hiszpania.
O ponad dwie trzecie, do 13,5 proc. zwiększył się w zeszłym roku w Unii odsetek przedsiębiorstw, które wykorzystują w biznesie narzędzia sztucznej inteligencji. Nasz kraj jest tu drugi od końca.
Paskalizator czy komputer kwantowy mogą być przykładami krajowej produkcji i sprzedaży aparatury specjalistycznej na rynku światowym.
Firma OpenAI kierowana przez Sama Altmana wypuściła właśnie tzw. agenta AI, czyli narzędzie sztucznej inteligencji zdolne do wykonywania online zadań w imieniu użytkownika. Podobne oferty szykują kolejne firmy.
System wczesnego wykrywania raka piersi to pomysł naukowców na skuteczną walkę z groźnym nowotworem. Badanie piersi będzie można wykonywać w przerwie na kawę, lub w trakcie robienia zakupów w centrum handlowym.
Chińczycy zbudowali pierwsze na świecie drony wystrzeliwane z łodzi podwodnych, które pływają i latają. Zdolności nawigacyjne Feiyi pod wodą są szczególnie imponujące, a pod względem wydajności przemieszczania się przewyższają istniejące maszyny.
Jest piątek, 24 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się konsekwencjom ograniczeń USA na eksport półprzewodników i temu, kto może na nich zyskać. Omówimy także rosnący eksport na Ukrainę, zapowiedzi Donalda Trumpa dotyczące podatków, zwrot Włoch w stronę energii atomowej oraz problem wysokich kosztów ogrzewania w Europie.
9 mln gospodarstw domowych może docelowo skorzystać ze światłowodowego internetu Orange. Podobny zasięg ma szybki internet od kilka razy mniejszej Netii. T-Mobile – niegdyś czysto komórkowa sieć – mówi o 10 mln. Co się dzieje?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas