RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 02.01.2025 22:30 Publikacja: 30.09.2018 17:28
Foto: cyfrowa.rp.pl
Konto członków zarządu Facebooka Marka Zuckerberga i i jego prawej ręki Sheryl Sandberg znalazły się wśród 50 mln profili, które w ubiegłym tygodniu zostały przejęte przez hackerów. Według agencji Reuters, było to największe w historii naruszenie bezpieczeństwa.
W piątek gigant internetowy przyznał, że wykrył błąd w kodowaniu, który umożliwił hackerom włamanie się na konta. Facebook oświadczył w piątek, że sytuacja została już opanowana, jednak hackerzy wciąż nie zostali zidentyfikowani, ani nie wiadomo, czy atakujący faktycznie wykorzystał dostęp do kont i celem ataku były konkretne ofiary.
Departament Handlu USA poinformował, że rozważa wprowadzenie przepisów, które ograniczyłyby albo nawet zablokowały możliwość używania na terenie Stanów Zjednoczonych chińskich dronów. USA obawiają się szpiegostwa w wielkiej skali.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Centra danych, które są paliwem dla sztucznej inteligencji, mnożą się jak szalone. Nie bez konsekwencji – już pobierają tyle energii, że powoduje to zakłócenia w dostawach dla milionów konsumentów.
Dyrektor generalny Google Sundar Pichai podczas spotkania z pracownikami przestrzegł, że będzie to dla firmy rok pełen wyzwań związanych m.in. z regulacjami dotyczącymi sztucznej inteligencji, jak i rosnącą w siłę konkurencją.
Firma Blue Origin dostała zgodę władz lotniczych na pierwszy start prawie 100-metrowej rakiety kosmicznej New Glenn, przetestowała jej silniki i wysyła na orbitę. Założyciel Amazona Jeff Bezos rzuca wyzwanie Muskowi.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Kosmiczny wyścig między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nabrał niebywałego tempa. Pekin zanotował jednak właśnie sporą wpadkę. Rakieta Lijian-1 Y6, która miała wynieść 11 satelitów, musiała zostać zniszczona.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Podczas tzw. live streamów z miejsc publicznych należy pamiętać, że pokazywanie cudzego wizerunku jest regulowane zarówno w RODO, jak i prawie autorskim. Trzeba spełnić określone warunki, aby przetwarzanie wizerunku było legalne.
Departament Handlu USA poinformował, że rozważa wprowadzenie przepisów, które ograniczyłyby albo nawet zablokowały możliwość używania na terenie Stanów Zjednoczonych chińskich dronów. USA obawiają się szpiegostwa w wielkiej skali.
Cały ekosystem funduszy inwestycyjnych kuleje, ponieważ brakuje prywatnego kapitału – mówią eksperci. Prognozują jednak poprawę koniunktury w 2025 r.
Większość humanoidalnych robotów potrafi już zgrabnie i bardziej subtelnie naśladować ludzi. Teraz czas na przemianę robotów z fabryk.
Zawirowania na rynku półprzewodników amerykańska polityka handlowa bijąca w producentów urządzeń i spowolniony rozwój AI – z takimi wyzwaniami będzie mierzyć się branża nowych technologii w nadchodzących miesiącach.
Naukowcy pracują nad nową terapią antyrakową, nieinwazyjną i bardzo skuteczną. Znaleźli sposób na przekształcanie komórek raka jelita grubego w „normalne", zamiast je niszczyć. Może to działać także w przypadku innych nowotworów.
O rosnącej biedzie w USA i majątkach miliarderów. O złości francuskich przedmieść i strachu bourgeois. O federalizacji i rozpadzie Europy, o sztucznej inteligencji i Marksie. Rozmowa z prof. Andrzejem K. Koźmińskim o nieracjonalności świata u progu 2025 r.
W 2024 r. weszło w życie kilka kluczowych aktów z prawa nowych technologii: przede wszystkim rozporządzenie o usługach cyfrowych, dyrektywa NIS2 oraz o AI Act. Rok 2025 to czas przygotowywań do ich stosowania oraz wdrażania do prawa krajowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas