Aktualizacja: 17.03.2025 03:35 Publikacja: 21.02.2022 09:47
Foto: Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
- Nadszedł czas, aby uwolnić muzykę z tego uciążliwego systemu - powiedział Kanye West, cytowany przez agencję Bloomberg. I od słów przeszedł do czynów. Uruchomił własną platformę – Stem Player. Swój najnowszy album „Donda 2” udostępnił tylko w tym kanale. Widać jednak, że poza walką z potężnymi platformami, za ruchem rapera kryje się znacznie więcej – chodzi o biznes. Projekt wydaje się jednak absurdalny. Stem Player to bowiem nie tylko cyfrowa usługa, ale również urządzenie. I to bardzo drogie. Aby fani mogli posłuchać więc najnowszej płyty Westa muszą zakupić gadżet za ok. 200 dol.
Rosjanie mają odpowiedź na zbudowany przez Elona Muska, największy na świecie system łączności niskoorbitalnej. Firma Bureau 1440 rozpoczyna testy w zaskakującym miejscu.
Założyciel SpaceX, Elon Musk, powiedział, że jego rakieta Starship wystartuje na Marsa już pod koniec 2026 roku. Ma zabrać na pokładzie robota Tesli Optimus.
Wizja powrotu amerykańskich i europejskich koncernów technologicznych do Rosji spędza sen z powiek firmom IT z tego kraju. Wysłały one właśnie na Kreml apel z listą działań, które rząd musi podjąć, by ochronić je przed zachodnią konkurencją.
Eutelsat, francuski operator satelitarny jest nadzieją Europy o uniezależnienie się od Starlinka, należącego do Elona Muska. Akcje europejskiego koncernu rosną w imponujący sposób. Ale są też inni rywale Starlinka.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Grzegorz Wrochna stracił stanowisko prawdopodobnie z powodu nieprawidłowości w informowaniu przez agencję o ryzyku dla ludności podczas niedawnego niekontrolowanego wejścia w atmosferę członu rakiety Falcon 9. Na Wielkopolskę spadły wówczas fragmenty rakiety.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Spotify wypłaciło 10 miliardów dolarów dla branży muzycznej w 2024 roku. 150 milionów złotych wygenerowali na Spotify w 2023 r. polscy artyści. Stanowi to 20-procentowy wzrost względem 2022 r.
Daniel Ek, twórca Spotify, od kilku lat rozwija nową firmę w branży zupełnie innej niż rozrywka. Jego startup pochwalił się właśnie imponującymi wynikami zainteresowania na całym świecie.
Według corocznego podsumowania Spotify najpopularniejszy w Polsce jest Taco Hemingway, najczęściej słuchano albumu Oki „ERA47”, zaś pośród piosenek hitu „Woda Księżycowa” Kubiego Producenta, bambi, Fukaja i stickxra.
Po ogłoszeniu wyników Spotify za trzeci kwartał 2024 r. akcje streamingowego giganta poszybowały do blisko 480 dolarów, a współzałożyciele platformy w ostatnim czasie zarobili na sprzedaży akcji ponad 800 mln dolarów.
Mainstreaming to jeden z dominujących trendów, na który zwracają uwagę autorzy najnowszego raportu platformy Spotify. Na czym polega to zjawisko?
Firma Spotify chciała pokazać, że polscy artyści wcale nie zarabiają źle. Problem w tym, że przygotowany przez nią raport „Loud & Clear 2023” przyniósł odwrotny efekt. Może czas, wzorem m.in. Francji, wprowadzić w Polsce odgórne tantiemy od serwisów streamingowych?
Spotify Technology planuje po raz drugi w roku podnieść cenę swojej popularnej usługi audio na kilku kluczowych rynkach — informuje Bloomberg. Platforma chce osiągnąć długoterminową rentowność. Dotąd, mimo wzrostu przychodów, Spotify nie był na plusie w ciągu całego roku.
Ponad 150 milionów złotych przekazało Spotify właścicielom praw do muzyki w Polsce w ubiegłym roku, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2022.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas