„Cyberpunk 2077” to gra, której premiera wzbudziła największe emocje w historii globalnego sektora gier. Oczekiwania były olbrzymie. Gra trafiła na rynek 10 grudnia 2020 r. i choć odniosła komercyjny sukces, to oczekiwań nie spełniła. Szczególnie zawiodły wersje na konsole, które okazały się pełne błędów. W kolejnych miesiącach po premierze polskie studio poprawiało błędy i rozwijało tytuł. Niektórzy spisali już „Cyberpunka” na straty, ale okazało się, że nie mieli racji. Ostatnie aktualizacje (m.in. patch 1.5, który trafił na rynek w lutym 2022 r. i wraz z którym udostępniono grę w wersji na nowe konsole) oraz serial „Edgerunners” na Netfliksie (zadebiutował 13 września 2022 r.) tchnęły w grę nowe życie. Potwierdzają to statystyki dotyczące osób grających w „Cyberpunka 2077" na Steamie. Już kilka dni po premierze serialu (CD Projekt jest jego współproducentem) studio podało, że w „Cyberpunka”  grało każdego dnia 1 mln graczy, zarówno nowych jak i powracających. Od tego czasu minął prawie miesiąc i dziś pojawiła się kolejna pozytywna informacja.

Czytaj więcej

CD Projekt odkrył karty. Będzie zupełnie nowa gra i uniwersum

„1 mln aktywnych graczy każdego dnia przez cztery tygodnie z rzędu – Night City z pewnością kwitnie!” - czytamy na oficjalnym profilu „Cyberpunka” na Twitterze.

W połowie kwietnia 2022 r. studio informowało, że sprzedaż gry przekroczyła 18 mln kopii. Z kolei pod koniec września liczba ta doszła do 20 mln.

CD Projekt jest największym polskim producentem gier. Jego flagowe tytuły to seria „Wiedźmin”, bazująca na książkach Andrzeja Sapkowskiego oraz „Cyberpunk”. W niedawnej aktualizacji strategii studio odsłoniło karty, zapowiadając siedem nowych gier. Jedna z nich to nowe IP, o roboczym tytule „Hadar”. - Zaczęliśmy myśleć o nim kilka lat temu. Wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Po raz pierwszy w historii jesteśmy w pełni odpowiedzialni za stworzenie IP od podstaw. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami - tak o grze mówił Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu.