Z raportu IDC wynika, że 15 lat temu użytkownik dokonywał średnio jednej operacji mobilnej dziennie. Ale już w 2018 r. było ich 70 dziennie, a każda z nich wywołuje od 4 do nawet 100 innych reakcji w innych systemach. Do tego firma szacuje, że do 2023 r. w regionie EMEA powstanie 100 mln nowych aplikacji.

IDC podaje, iż tempo zmian jest tak szybkie, że coraz więcej firm przeprowadzających transformację cyfrową osiąga stan tzw. impasu cyfrowego. Pojawiają się nowe przeszkody, z powodu których zmiany zaczynają spowalniać, czy wręcz się zatrzymują.

CZYTAJ TAKŻE: Raport KE o cyfryzacji: Słabo z 5G, ale mamy mocny punkt

Są na to sposoby i polskie firmy potrafią radzić sobie z nimi doskonale. Producent mebli Nowy Styl w ostatnich latach mocno rozwijał się na rynkach zagranicznych, w efekcie przejął sześć fabryk i kilkanaście centrów dystrybucyjnych. Połączenie tak wielu różnych systemów w jeden sprawnie działający to wyzwanie i polska firma jako jedna z pierwszych w Europie zdecydowała się na wdrożenie platformy LinuxONE koncernu IBM. W efekcie nastąpiło skrócenie czasu wykonywania operacji między 2,6 a 15,3 razy.

– Skraca czas odpowiedzi systemu głównego i ułatwia dostęp do danych przedsiębiorstwa zbieranych w czasie rzeczywistym. Możliwości maszyny w tym zakresie są niewiarygodnie duże – mówi Piotr Ziemiański, zastępca dyrektora IT ds. infrastruktury i wsparcia w firmie Nowy Styl.